Sostinės paplūdimių prieigose pradedama rinkti vietinė rinkliava

Nuotr. S. Žiūros

Nuo gegužės 1 d. pagrindinių miesto paplūdimių prieigose pradedama rinkti sezoninė vietinė rinkliava už transporto priemonių parkavimą gatvėje. Rinkliava už automobilio stovėjimą bus renkama Žaliųjų ežerų, Valakampių I-ojo ir II-ojo paplūdimių, Tapelių ir Balžio ežerų prieigose ir kainuos 0,60 eurų už valandą.

Stovėjimo aikštelės šalia minėtų paplūdimių patenka į geltonosios zonos ribas, kur automobilių stovėjimas apmokestinamas visomis savaitės dienomis nuo 8 val. iki 20 val., nuo gegužės 1 d. iki rugsėjo 30 d. Už automobilio stovėjimą vilniečiai ir miesto svečiai galės patogiai bei greitai atsiskaityti mobiliąja programėle „m.Parking“ arba šalia paplūdimių įrengtuose parkomatuose.

Ketinantiems apsilankyti sostinės paplūdimiuose – poilsiautojo atmintinė

„Automobilių vairuotojus kviečiame atkreipti dėmesį į šalia paplūdimių įrengtus kelio ženklus ir laikytis Kelių eismo taisyklių, neblokuoti pravažiavimų, netrukdyti kitiems eismo dalyviams bei šalia gyvenantiems vilniečiams. Atvykus į miesto paplūdimius, verta prisiminti ir bendrąją tvarką: palikti šiukšles tik tam skirtose šiukšliadėžėse, negadinti įrengtos infrastruktūros“, – poilsiautojo atmintine dalinasi JUDU Komunikacijos ir rinkodaros vadovė Vitalija Ročė.

JUDU kontrolieriai ir Vilniaus miesto savivaldybės Viešojo tvarkos pareigūnai šiltuoju metų laiku nuolat stebi situaciją sostinės paplūdimių prieigose, o nesilaikant viešosios tvarkos, Kelių eismo ar transporto priemonių stovėjimo taisyklių, fiksuoja pažeidimus.

Nuotr. S. Žiūros

Į miesto paplūdimius – darniais ratais

„Vykstantiems į sostinės paplūdimius verta rinktis kelionės be automobilio alternatyvas. Vilniaus paplūdimius patogiai galite pasiekti viešuoju transportu, taip pat dviračiu ar el. paspirtuku ir, žinoma, pėsčiomis. Pasirinkus darnų riedėjimą ar kelionę pėsčiomis nereikės rūpintis automobilio statymu ar intensyviu eismu, ypač karščiausiomis vasaros dienomis“, – kviečia JUDU atstovė.

Greičiausią kelionę viešuoju transportu iki visų pagrindinių Vilniaus paplūdimių susiplanuosite pasinaudoję patogiu kelionių planavimo įrankiu – www.stops.lt/judu-i-papludimi. Užtikrinant kelionių į paplūdimius sklandumą, viešojo transporto judėjimą realiu laiku stebėkite virtualioje JUDU švieslentėje, „Trafi“ mobiliojoje programėlėje ir „Google Maps“.

JUDU informacija