Vilniuje paminėta Pasaulinė mamų psichikos sveikatos diena: eisenoje žygiavo per 1 tūkst. žmonių

Nuotr. S. Žiūros

Vilniuje vyko ėjimo renginys „Stipresnės kartu“, skirtas paminėti Pasaulinę mamų psichikos sveikatos dieną, pritraukė per tūkstantį dalyvių. Eisenos dalyviai žygiavo nuo E. Balsio skvero prie Žvėryno tilto iki Vingio parko estrados, kur toliau vyko diskusijos apie motinystę, netruko veiklų vaikams.

Gimus kūdikiui daugiau nei pusė moterų išgyvena laikinus nevilties ir apatijos periodus, o vienai iš penkių jaunų mamų pasireiškia pogimdyvinės depresijos požymiai. Dažnai pogimdyvinė depresija atpažįstama per vėlai, nes moterys tinkamai neįvertina savo savijautos, gėdinasi jos ir dėl to nesikreipia pagalbos.

„Užtikrinti gerą mamos psichologinę būklę turi būti visos šeimos, artimųjų prioritetu. Ypač tuomet, kai po gimdymo praėję dar nedaug laiko – juk moterys susiduria su daug iššūkių ir dėl pasikeitusio gyvenimo, ir dėl emocinės, fizinės savijautos. Tai, kaip jaučiasi mama, tiesiogiai veikia ne tik kūdikį, auginamus vaikus, bet ir visą šeimą“, – sakė diskusiją apie motinystę moderavusi nuomonės formuotoja Ieva Mackevičienė.

„Siekiame atkreipti visuomenės dėmesį į mamų psichologinės sveikatos problemą ir skatinti kiekvieną išreikšti palaikymą mamoms. Būtina laiku pastebėti ir, jei reikia, padėti mamoms gauti reikalingą pagalbą. Tikiu, kad siekiant užtikrinti geresnę moterų psichologinę sveikatą, būtinas visos šeimos įsitraukimas ir palaikymas. Mūsų šeimų stiprybė – girdėti vieniems kitus“, – kalbėjo iniciatyvos globėja Vismantė Benkunskienė.

Nemokamą ėjimo renginį už mamų psichologinę sveikatą organizavo Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus visuomenės sveikatos biuras „Vilnius sveikiau“ ir iniciatyva „Mama mums rūpi“.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt