Vilniuje startuoja didžiausi istorijoje šilumos tinklų atnaujinimo darbai

Šilumos ir karšto vandens tiekėjas AB Vilniaus šilumos tinklai (VŠT), valdantis ilgiausią Lietuvoje šilumos tiekimo tinklą, pradėjo didžiausius istorijoje vamzdynų atnaujinimo darbus. Įvairiose sostinės vietose iki šildymo sezono pradžios bus pakeista daugiau nei 8 km vamzdynų, kuriais į klientų namus keliauja šiluma. Darbų metu galimi nepatogumai, todėl prašoma gyventojų kantrybės ir supratingumo.

Centralizuotai tiekiama šiluma klientų namus pasiekia požeminiu vamzdynų tinklu, kuris Vilniuje šiuo metu driekiasi net 760 km. Trečdalis šio tinklo yra susidėvėjęs, todėl, kaip ir kitai miesto infrastruktūrai, reikalingas atnaujinimas.

„Patikimas ir efektyvus šilumos tiekimo tinklas – vienas iš mūsų strateginių tikslų, todėl kasmet nuosekliai investuojame į jo atnaujinimą. Pasibaigus šildymo sezonui visose tinklo atkarpose atliekame kruopščią diagnostiką ir įvertiname, kur tinklas yra labiausiai susidėvėjęs. Darbų pirmiausia imamės ten, kur labiausiai reikia. Šiemet į tinklo atnaujinimą investuosime beveik 12 mln. eurų“, – sako VŠT Infrastruktūros komandos vadovas Andrius Agintas.

Rekonstrukcijų darbai apims Senamiesčio, Naujamiesčio, Šnipiškių, Karoliniškių seniūnijų teritorijas. Pastarosiose zonose vamzdynai nutiesti prieš pusšimtį ar daugiau metų, todėl per tiek laiko jų patikimumas yra sumažėjęs, patiriami didesni šilumos nuostoliai į aplinką, aukštesnė gedimų rizika.

„Naujos kartos vamzdynai turi geresnę šilumos izoliaciją, dėl to yra efektyvesni, reikalauja mažiau priežiūros, turi gedimų kontrolės sistemas, leidžiančias lengviau nustatyti vamzdžio pažeidimus ar atsiradusius defektus. Atnaujinę vamzdynus būsime užtikrinti, kad mūsų teikiamos paslaugos klientus pasieks patikimai ir be nesklandumų“, – sako A. Agintas.

Anot bendrovės, atliekami darbai sudėtingi, teks dirbti ir namų rūsiuose, kultūros paveldo zonose, todėl gyventojų ir verslų bendradarbiavimas itin svarbus. Darbų metu galimi eismo ribojimai, automobilių statymo vietų sumažėjimas kiemuose, laikini karšto vandens atjungimai.

„Atliekant bet kokios infrastruktūros atnaujinimą laikini nepatogumai neišvengiami, todėl mums itin svarbus konstruktyvus dialogas su gyventojais. Dėl šios priežasties jau surengėme keturis susitikimus su gyventojais, kuriems detaliai papasakojome apie darbus. Džiaugiamės, kad vilniečiai yra aktyvūs ir supranta svarbių paslaugų infrastruktūros naujinimo būtinybę, įsitraukia į visiems svarbiu procesus“, – sako VŠT Klientų komandos vadovė Rūta Jasiulionienė.

Anot bendrovės atstovės, didelis dėmesys skiriamas ne tik nepatogumų mažinimui, bet ir medžių, augančių šilumos tiekimo trasų apsaugos zonose, saugojimui.

„Praėjusiais metais išsaugojome net 170 medžių. Šiemet taip pat kartu su darbus atliekančiomis įmonėmis darome viską, kad ten, kur įmanoma, medžiai ir toliau augtų, todėl ketiname išsaugoti mažiausiai 280 medžių“, – teigia R. Jasiulionienė.