Vilniuje prasideda tarptautinis literatūros kongresas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pirmą kartą Vilniuje vyks literatūros profesionalams skirtas tarptautinis literatūros kongresas. Penkias dienas truksiančiame renginyje bus pristatyti Vilniaus rašytojai, literatūros iniciatyvos, renginiai, literatūrinė mokslinė veikla, vyks diskusijos, skaitymai, ekskursijos. Kongresas suburs dalyvius iš 25 šalių ir, tikimasi, turės ilgalaikės įtakos literatūros bendruomenei.

„Dar visai neseniai UNESCO Vilniui suteikė literatūros miesto statusą, o šiandien mes imamės lyderystės ir stiprindami tarptautinius literatūros bendruomenės ryšius tinkle dalyvaujančių miestų atstovus pakvietėme susipažinti su Vilniaus iniciatyvomis ir veiklomis. Tikiuosi, šis renginys atskleis ir pristatys unikalią miesto patirtį, paskatins naujas literatūrines iniciatyvas bei projektus ir stiprins literatūros  reikšmę miestams“, – sako Vilniaus vicemerė Simona Bieliūnė.

Gegužės 6–10 d. kongreso dalyviams Vilniaus literatų namuose ir Nacionalinio muziejaus Signatarų namuose vyks šeši literatūriniai renginiai. Taip pat vyks susitikimai su Vilniaus festivalių organizatoriais, literatūrinės spaudos redaktoriais, leidėjais, svečiai lankysis Vilniaus universitete, Vilniaus miesto viešojoje bibliotekoje, Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje.

Penktadienį (gegužės 10 d.) svečiams bus suorganizuota ekskursija po literatūrinį Vilnių su poetu ir vertėju Rimu Užgiriu.

Kongrese dalyvauja svečiai iš Prancūzijos, Vengrijos, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, JAV, Švedijos, Rumunijos, Ukrainos, Čekijos, Bulgarijos, Lenkijos ir Slovėnijos.

Sauliaus Žiūros nuotr.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt