Vilniečiai gali registruoti vaikus į vasaros stovyklas: skirta daugiau nei 800 tūkst.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Sostinės vaikai ir jaunimas vasarą neliks be veiklos – pasibaigus mokslo metams vilniečiai galės pasinaudoti 236 stovyklų organizatorių siūlomomis užimtumo programomis. Nuo birželio iki rugpjūčio planuojama suteikti galimybę dalyvauti vasaros stovyklose iki 16 tūkst. vaikų. Pilną stovyklų sąrašą rasite čia: VAIKŲ STOVYKLŲ PROGRAMŲ SĄRAŠAS.

„Vaikai ir jaunimas sunkiai dirbo mokslo metais ir tikrai nusipelnė kokybiško poilsio. Stengiamės sudaryti sąlygas stovyklauti vaikams, kurių tėvai turi mažiau galimybių arba tiesiog turi daugiau vaikų. Paskirstėme finansavimą originalioms, įtraukioms, įdomioms ir toms stovykloms, kuriose vaikai daugiau laiko praleidžia gamtoje. Mums suaugusiems apie tai tik pasvajoti! Saugios ir smagios vasaros visiems!“, – sako Vilniaus vicemerė Donalda Meiželytė.

Vietą stovykloje norintys gauti tėvai ar globėjai turėtų kreiptis į stovyklą organizuojančią įstaigą ar laisvąjį mokytoją. Maksimali vienos dienos stovyklos kaina vienam vaikui yra 40 Eur. Jei stovyklos trukmė ilgesnė nei 4 val. per dieną, stovykloje bus teikiamos maitinimo paslaugos. Stovyklos trukmė bus ne mažesnė kaip 4 val. per dieną be pertraukų ir ne trumpesnė nei 5 dienos. Stovyklos vyks visą vasarą nuo birželio iki rugpjūčio mėn. skirtingomis pamainomis.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Finansavimas skiriamas tik Vilniuje besimokantiems mokiniams, prioritetą teikiant esantiems jautresnėje socialinėje situacijoje, specialiųjų ugdymosi poreikių turintiems ar iš Ukrainos atvykusiems vaikams. Stovyklos bus vykdomos specialiai vaikų vasaros užimtumui pritaikytose stovyklose, bendrojo ugdymo mokyklose, neformaliojo vaikų švietimo ar kitose įstaigose, kurių patalpos ir aplinka pritaikyta tokiai veiklai, stovyklavietėse, kurios yra įrengtos poilsiui su nakvyne skirtoje teritorijoje, turės būti sudarytos sąlygos palapinėms, laikiniems ar mobiliems nameliams statyti, higienos poreikiams tenkinti, laužui kurti, atliekoms sudėti ir pan.

Šiemet vaikų vasaros stovykloms skirta daugiau nei 801 tūkst. Eur, 2023-iaisiais – 797 tūkst. eurų, o 2022 m. – 630 tūkst. eurų, o vasaros stovyklose iš viso jau sudalyvavo 11 960 jaunųjų vilniečių.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt