Vilniaus meras V. Benkunskas kviečia į sodinimo talką Žirmūnuose

Sodinimo talka

Sauliaus Žiūros nuotr.

Vilniaus miesto savivaldybė ir miesto meras kviečia vilniečius jau rytoj, šeštadienį nuo 11 val. dalyvauti pavasarinėje sodinimo talkoje. Šalia pėsčiųjų tako bus pasodinta daugiau nei 2100 krūmų. Vilniečiai su šeimomis, kaimynais, draugais kviečiami susirinkti „Rimi“ parduotuvės (Žirmūnų g. 64) automobilių stovėjimo aikštelėje prie Žirmūnų gatvės.

„Visi esame Vilniaus kūrėjai ir turime dėti pastangas, kad mūsų miestas būtų žalesnis, patogesnis visiems. Itin svarbu žaliąsias erdves kurti ir nuo miesto centro toliau nutolusiuose miegamuosiuose rajonuose – tam, kad bendruomenės galėtų kartu leisti laiką, bendrauti“, – į sodinimo talką kviečia Vilniaus miesto meras Valdas Benkunskas.

Talkos metu bus želdinamas automobilių stovėjimo aikštelę ir pėsčiųjų taką skiriantis žaliasis plotas. Paaugus krūmams bus sukuriamas žalumos barjeras tarp automobilių aikštelės ir  pėsčiųjų tako, formuosis nedidelis pavėsis.

Iš viso bus pasodinta 2100 krūmų: blizgančiųjų kaulenių, beržalapių lanksvų, pilkųjų lanksvų, juoduogių šeivamedžių, raudonlapių veigelių, forsitijų, taip pat putinų ir kalninių pušų.

„Parinkome krūmų rūšis, kurios atsparios miesto sąlygoms, ištveria karštį, taršą ir išbandytos jau daugelyje Vilniaus miesto gatvių. Vietomis sodinsime ir uogas vedančių krūmų – putinų, šeivamedžių. Jų uogas mėgsta paukščiai, taip prisidedama prie biologinės įvairovės gausinimo“, – kalbėjo „Vilniaus miesto parkų“ kraštovaizdžio architektė Liubou Vinslove.

Sodinimo talka

Sauliaus Žiūros nuotr.

Oras talkos metu numatomas geras – nebus lietaus, oro temperatūra sieks 14 laipsnių šilumos, o pasodinti krūmelius padės „Vilniaus miesto parkų“ ir apželdinimo įmonės „Stebulė“ specialistai. Neturintieji darbinių pirštinių ir kastuvo šias priemones gaus vietoje.

Pasodintais medeliais rūpinsis, juos palaistys ir prižiūrės „Stebulė“.

Per keletą metų Vilniuje kartu su gyventojais buvo pasodinta per 23,5 tūkst. krūmų Sietyno, T. Ševčenkos, Šeimyniškių, Žirmūnų, P. Lukšio, Antakalnio gatvėse, Savanorių ir Konstitucijos prospektuose. Dar 12 tūkst. krūmų buvo išdalinta bendruomenėms pasisodinti prie savo namų.

Talkų metu apželdinta gatvė

Sauliaus Žiūros nuotr.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt