Lvivo ir Krokuvos gatvių vizijos aptarime gyventojai aktyviai siūlė savo idėjas

Gegužės 9 d. ID Vilnius sukvietė Šnipiškių gyventojus ir visus kitus norinčius susipažinti su ruošiama Lvivo ir Krokuvos gatvių pokyčių vizija. Vizija kuriama siekiant sutarti dėl vieningos ir kokybiškos šios teritorijos raidos strategijos. 

Sutikimas buvo skirtas pristatyti visuomenei darbinės stadijos gatvių dizaino variantus, gauti grįžtamąjį ryšį jų tobulinimui ir atsakyti į kylančius klausimus. Susitikime dalyvavo 30 gyventojų. Renginys prasidėjo nuo Vilniaus miesto vyr. architektės Lauros Kairienės įžanginio žodžio, po kurio sekė ID Vilnius ir „JUDU specialistų pristatymai apie nagrinėjamos teritorijos urbanistinę raidą, dabartinę ir prognozuojamą susisiekimo situaciją bei kuriamus Lvivo ir Krokuvos gatvių dizaino priešprojektinius pasiūlymus. 

Su projekto rengėjais susitikimo dalyviai kalbėjosi prie trijų teminių stalų: 1) Lvivo gatvė, 2) Krokuvos gatvė ir 3) Viešosios erdvės. Susitikime dalyvavę vietos gyventojai, architektai ir urbanistai prašė paaiškinti siūlomų sprendimų priežastis, pasirinkimus ir teikė projektui pastabas. Visi dalyvių pasiūlymai fiksuoti moderatorių ir vėliau bus pateikti atskiroje apžvalgoje. Susitikimo dalyviams labiausiai rūpėjo viešojo transporto ir automobilių eismo organizavimo, stovėjimo, pėsčiųjų ir dviračių judėjimo, triukšmo bei žaliųjų erdvių klausimai. 

Po šio susitikimo specialistai išnagrinės surinktus pasiūlymus bei komentarus ir pabaigę rengti Lvivo ir Krokuvos gatvių viziją, pristatys jos galutinę versiją visuomenei. Vizija tarnaus kaip gairės šią teritoriją atnaujinant savivaldybės ir privačių vystytojų projektų rėmuose.