Vilnius vėl kvies gyventojus teikti idėjas gyvenamosios aplinkos gerinimui

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Po metų pertraukos vilniečiai vėl galės teikti idėjas sostinės viešųjų erdvių įveiklinimui, pagerinimui, naujų erdvių sukūrimui prie savo namų. Projektais siekiama, kad gyventojai jaustųsi patogiau ir gyventų kokybiškiau. Sostinės Taryba pritarė atnaujintai projekto „Dalyvauk! Vilnius“ koncepcijai, o gyventojų idėjoms įgyvendinti planuojama numatyti bene tris kartus didesnį biudžetą – apie 1 mln. eurų. Planuojama, kad projektas turėtų startuoti kitą mėnesį.

„Miestas priklauso jo gyventojams, todėl kviečiame Vilnių kurti kartu – prisidėti prie Savivaldybės biudžeto skirstymo, aplinkos gerinimo idėjų priėmimo, opiausių problemų sprendimų paieškos ir diskusijų. Prieš trejus metus trijose seniūnijose prasidėjęs projektas išaugo iki viso miesto ir grįš atsinaujinęs – su patogesne idėjų teikimo platforma ir vartotojams pritaikytu paprastu balsavimo įrankiu. Jau dabar gyventojai gali pradėti galvoti idėjas, nes jau birželį pakviesime dalyvauti projekte ir teikti idėjas.“, – sako Vilniaus savivaldybės Organizacijos vystymo grupės vadovė Lina Koriznienė.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Nuo šiol aplinkos gerinimo idėjas vilniečiai galės teikti dviem kategorijoms – mažos ir didelės apimties. Mažos apimties kategorijoje galės būti siūlomos nekomercinės aplinkos gerinimo idėjos, kurių įgyvendinimo vertė neviršija 30 tūkst. eurų, didelės apimties kategorijoje – neviršijančios 150 tūkst. eurų.

Aplinkos gerinimo idėjas projektui „Dalyvauk! Vilnius“ galės siūlyti kiekvienas vilnietis. Už labiausiai patikusį ir reikalingiausią pasiūlymą mažos apimties kategorijoje elektroniniu būdu balsuoti galės konkrečios seniūnijos gyventojai, o laimėjusios idėjos bus realizuojamos per 12 mėnesių.  Didelės vertės projektų kategorijoje balsuos bet kuris vilnietis, o laimėję projektai bus įgyvendinami per 24 mėnesius.

2022-aisiais bandomasis dalyvaujamojo biudžeto projektas „Dalyvauk! Vilnius“ įgyvendintas trijose seniūnijose: Justiniškėse, Rasose ir Verkiuose. Idėjoms paskirstyta 64 tūkst. Eurų. Iš balsavimui atrinktos 31 idėjos gyventojai išrinko 4. Rasų bendruomenė seniūnijos biudžetą paskyrė paplūdimio erdvei prie Vilnios įrengti, Justiniškėse įrengtas  pasivaikščiojimo takas visomis oro sąlygomis, o Verkių seniūnijos savo biudžetas paskirstytas dviem idėjoms: treniruoklių ir futbolo aikštelėms Balsiuose.

Nuotr. Sauliaus Žiūros

2023-iaisiais „Dalyvauk! Vilnius“ jau iš visose 21 seniūnijoje pateiktų beveik 150 idėjų išrinkos 48. Idėjoms įgyvendinti skirti 307 tūkst. eurų. Gamta mieste nusprendę pasimėgauti vilniečiai saulėlydį galės stebėti ant Ribiškių piliakalnio įrengtoje saulėlydžio vietelėje, ant Cedrono ežere įrengto pontoninio liepto, skirtingose poilsio erdvėse įrengtose grilinėse pasikepinti įvairių kepinių, o įrengtose sporto ir laisvalaikio erdvėse – ne tik pasinaudoti universaliais treniruokliais, žaisti tinklinį, bet ir šlifuoti ekstremalaus sporto triukus išskirtinėse aktyvaus sporto rampose. Papildomai dvi gyventojų idėjas (riedlenčių parkai Šeškinėje ir Paneriuose) apie 100 tūkst. ir 80 tūkst. eurų finansavo Savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyrius, todėl reali „Dalyvauk! Vilnius“ projekto vertė yra apie 500 tūkst. eurų.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt