Prie „Vilnius dainuoja“ repeticijų aktyviai jungiasi vilniečiai, renginys – jau šį šeštadienį

Jau šį šeštadienį vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti nemokamame renginyje „Vilnius dainuoja“ Rotušės aikštėje. Ruošiantis šimtmečio Dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, renginio metu bus dainuojamos žinomiausios dainos, mokomasi naujų kūrinių.

„Dainų šventė yra ypatingas reiškinys Baltijos šalių ir visos Europos kultūroje – turime didžiuotis tuo, kad ši tradicija saugoma UNESCO, ją puoselėti. Neabejojame, kad laukiant šimtmečio Dainų šventės, „Vilnius dainuoja“ bus puikia proga susiburti drauge ir dar stipriau pasiruošti pagrindinei šventei vasarą“, – sako Leokadija Dabužinskaitė, Dainų šventės Ansamblių vakaro režisierė.

„Vilnius dainuoja“ programoje atsikartos pagrindinės Dainų šventės dalys – folkloro diena, ansamblių vakaras, šokių diena ir dainų diena. Prisijungti prie pastarosios dalies, kurioje dainuos chorai, buvo kviečiami ir vilniečiai – per kiek mažiau nei savaitę laiko buvo užpildytos visos 50 vietų.

„Jeigu ne patys esame buvę Dainų švenčių dalyviai, tai turbūt kiekvienas turime artimųjų ar draugų, kurie yra dainavę, šokę ar groję nors vienoje Dainų šventėje. Visiems giliai širdyje įsirėžia jausmas, užplūstantis traukiant dainą su tūkstančiais kitų žmonių. Kviečiame vilniečius ir miesto svečius jau dabar pradėti švęsti Dainų šventę ir patirti, ką reiškia bendrystė dainoje“, – sako Milda Švelnienė, choro „Bel Canto“ meno vadovė ir dirigentė.

„Vilnius dainuoja“ programa:

14.00 – 15.10 Pasidainavimai su folkloro ansambliais
15.10 – 16.10 Ansamblių vakaro ir šokių dienos pasirodymai
16.20 – 18.00 Pasidainavimai su chorais
18.30 – 19.30 Ansamblių vakaro šokių pasirodymai

Daugiau informacijos apie gegužės 18 d., šeštadienį vyksiantį renginį „Vilnius dainuoja“ galite rasti čia.

Dainų šventės Šokių diena, nuotr. organizatorių.

Istorinėje Dainų šventėje – per 37 tūkst. dalyvių

Planuojama, kad šimtmečio Dainų šventėje „Kad giria žaliuotų“ dalyvaus per 37 tūkst. dalyvių iš visos Lietuvos ir užsienio. Birželio 29 d. – liepos 6 d. Vilniuje skambės chorų atliekami kūriniai, pasirodys folkloro ansambliai, suksis šokėjų rateliai, gaus variniai pučiamieji instrumentai ir kt.

Daugiau informacijos apie Dainų šventę, įskaitant ir programą galima rasti čia.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt