„Vilnius dainuoja“ – jau rytoj: kviečia puoselėti unikalią Dainų švenčių tradiciją

Jau rytoj vilniečiai ir miesto svečiai kviečiami dalyvauti nemokamame renginyje „Vilnius dainuoja“ Rotušės aikštėje. Ruošiantis šimtmečio Dainų šventei „Kad giria žaliuotų“, renginio metu bus dainuojamos žinomiausios dainos, mokomasi naujų kūrinių.

„Vilnius visus metus intensyviai ruošiasi šimtmečio Dainų šventei, kuri sostinėje šurmuliuos pirmąją liepos savaitę. Pajusti Dainų šventės nuotaiką ir teigiamas emocijas galima būnant ne tik jos dalyviu, bet ir aktyviu, kartu dainuojančiu bei šokančiu žiūrovu. Tai skatindami, kviečiame vilniečius ir miesto svečius į Rotušės aikštę, kur visą dieną bus galima mokytis žinomiausiais Dainų švenčių dainas ir šokius. Džiaugiuosi, jog švęsdami tradicinę Gatvės muzikos dieną, susitiksime ir vienysimės pasitikdami šimtmečio Dainų šventę“, – sako Vilniaus miesto vicemerė Simona Bieliūnė.

Pirmąkart Dainų diena surengta 1924 m. Kaune. Prieš du dešimtmečius UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru.

„Vilnius dainuoja“ programoje atsikartos pagrindinės Dainų šventės dalys – folkloro diena, ansamblių vakaras, šokių diena ir dainų diena. Prisijungti prie pastarosios dalies, kurioje dainuos chorai, buvo kviečiami ir vilniečiai – per kiek mažiau nei savaitę laiko buvo užpildytos visos 50 vietų.

„Vilnius dainuoja“ programa:

14.00 – 15.10 Pasidainavimai su folkloro ansambliais

15.10 – 16.10 Ansamblių vakaro ir šokių dienos pasirodymai

16.20 – 18.00 Pasidainavimai su chorais

18.30 – 19.30 Ansamblių vakaro šokių pasirodymai

Daugiau informacijos apie gegužės 18 d., šeštadienį vyksiantį renginį „Vilnius dainuoja“ galite rasti čia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA