Pasiūlyta net 12 projektų, kaip galėtų atrodyti mokykla Kalnėnuose

Sparčiai augančiame Vilniaus Kalnėnų gyvenamajame rajone bus statomas darželis – pradinė mokykla. Architektūros projekto konkursų dalyviai pateikė net 12 idėjų, kaip galėtų atrodyti naujoji švietimo įstaiga. Iš jų bus renkamas nugalėtojas. Planuojama, kad nauja ugdymo įstaiga, adresu Moravų g. 4,  duris turėtų atverti 2028 m. Visuomenė kviečiama susipažinti su visų konkursų dalyvių darbais.

„Vilniaus vystymo kompanija“ dar sausio mėnesį kvietė architektus teikti idėjas naujai švietimo įstaigai, kurios mokslo paskirties bendras plotas sieks apie 11.000 kv. m.

Planuojama, kad darželyje – mokykloje bus ugdoma apie 956 mokinių – iš jų apie 380 darželinukų apie 576 mokyklinukų.

Architektūros konkurso organizatoriai kvietė architektus sukurti mokyklos pastato architektūrinę idėją, atsižvelgiant į unikalų Kalnėnų gyvenvietės kraštovaizdį bei bendruomenės poreikius.

„Džiugu, kad vietos bendruomenė aktyviai įsitraukė į naujos ugdymo įstaigos vizijos kūrimą. Jų išsakyti lūkesčiai ir pasiūlymai buvo įtraukti į projekto techninę užduotį. Aiškiai išgirdome norą, kad naujas darželis ir mokykla būtų ne tik saugi, bet ir turėtų daugiafunkcę įvairių veiklų erdvę. Nemažiau svarbus ir tvarumo aspektas“, – sako „Vilniaus vystymo kompanijos“ vadovė Laura Joffė.

Projektas bus vertinamas pagal šiuos kriterijus: urbanistinį, architektūrinį, užsakovo – Vilniaus savivaldybės – poreikių atitiktį bei projekto idėjos projektavimo paslaugų kainą.

Trys geriausi šio architektūrinio konkurso dalyviai bus paskatinti premijomis. Pirmosios vietos laimėtojui bus skiriama 11.000 eurų, antrosios – 9.000 eurų, o trečiosios – 6.000 eurų. Projektavimo paslaugų sutartį su pirmos vietos nugalėtoju planuojama pasirašyti šių metų rugpjūtį.