Vilniuje startuoja aukšto meistriškumo jaunojo sportininko krepšelio programa

Nuotr. Sauliaus Žiūros

Vilnius siekia ne tik pastebėti, bet ir nuosekliai bei sistemingai auginti potencialius sporto talentus. Jaunuosius sportininkus treniruojančios sporto organizacijos iki birželio 21 d. kviečiamos teikti paraiškas. Miestas jaunųjų sportininkų krepšeliams paskirstys 400 tūkst. eurų.

„Privačių krepšinio ir futbolo mokyklų, akademijų auklėtiniai, žaidžiantys šalies jaunučių, moksleivių čempionatuose aukščiausiuose divizionuose ir lygose, iki šiol galėjo naudotis tik Neformalaus švietimo krepšeliu ar Formalųjį švietimą papildančio ugdymo krepšeliu. Nuo šių metų Vilnius prisidės ne tik prie Savivaldybės pavaldumo sporto mokyklas lankančių ir sporto aukštumų siekiančių jaunuolių augimo, ir tai yra didelis žingsnis į priekį. Laikome kumščius, kad pirmasis bandymas su dviem sporto šakom pasiteisintų, tuomet galėsime finansuojamų komandinių sporto šakų sąrašą plėsti“, – teikti paraiškas ir pasinaudoti tiksliniu finansavimu sostinės sporto organizacijas kviečia Vilniaus vicemerė Donalda Meiželytė.

Aukšto meistriškumo atletų ugdymas reikalauja didesnių lėšų. Šiemet krepšeliu kviečiami pasinaudoti krepšinio ir futbolo klubai. Į finansavimą gali pretenduoti sostinės teritorijoje registruoti juridiniai asmenys. Finansavimas nebus teikiamas Savivaldybei pavaldžioms įstaigoms. Jaunieji sportininkai turi būti registruoti Vilniaus mokinių registre.

Organizacijai skiriamo krepšelio dydis priklausys nuo nepasikartojančių vaikų ar jaunuolių, dalyvavusių nustatytose varžybose, kiekio. Vienam asmeniui numatyti 20 eurų. Taigi, jei organizacija praėjusiais metais numatytose varžybose dalyvavo su 100 vaikų, Savivaldybė jai galėtų skirti 2 tūkst. eurų.

2024-aisiais parama bus taikoma dviem sporto šakoms – krepšiniui ir futbolui. Įvertinus rezultatus ir patobulinus programą, kitąmet ji numatyta taikyti ir didesniam sporto šakų skaičiui.

Savivaldybė nuolat deda pastangas stiprinti visas sportuojančių grupes. Kasmetinį fizinį aktyvumą skatinančių projektų, įvairių profilių sporto renginių bei aukšto meistriškumo sporto klubų veiklos rėmimą  dabar papildys ir vaikus bei jaunimą profesionaliais sportininkais ruošiančių sporto organizacijų veiklos finansavimas.