Kviečiame kurti Didlaukio akademinio miestelio teritorijos viziją

Birželio 4 ir 18 d. „ID Vilnius“ kviečia Didlaukio akademinę bendruomenę (studentus, akademikus, mokytojus) ir gyventojus į Didlaukio akademinio miestelio teritorijos vizijos kūrybines dirbtuves. Interaktyvių susitikimų metu bus siūlomos idėjos ir kuriamas veiksmų planas, kaip įveiklinti žaliuosius plotus S. Stanevičiaus – Ateities gatvių kvartale, Mykolo Romerio universitetui atvėrus savo teritoriją.

„Didlaukio akademinis miestelis turi potencialo tapti šios Vilniaus dalies centrine ašimi, kur susitinka akademinė bendruomenė, verslas, gyventojai. Įprastai teritorijos, esančios prie universitetų, labai vertinamos. Čia kuriasi inovacijų įmonės, startuoliai. Miestų sėkmę lemia išsilavinę, atviri žmonės, kurių čia nemažai mokosi. Akademinis miestelis yra nuostabios gamtos apsuptyje. Tai šios teritorijos unikalumas ir vertė, kurią galime padidinti planuodami pokyčius,“ – sako Vilniaus miesto vyriausioji architektė Laura Kairienė.

Birželio 4 d. 14–16 val. kviečiami visi, besidomintys šia teritorija, į interaktyvų pasivaikščiojimą. Bus tyrinėjama vietos aplinka bei identifikuojamos teritorijos vertingosios savybės ir trūkumai, daugiausia dėmesio skiriant viešosioms erdvėms ir žaliosioms jungtims. Pasivaikščiojimas prasidės prie Mykolo Romerio universiteto centrinio įėjimo (Ateities g. 20, prie vėliavų).

Birželio 18 d. 18–20 val. vyks kūrybinės dirbtuvės. Prisiminus pasivaikščiojimo metu tyrinėtą teritorijos aplinką, dalyviai formuos idėjas ir veiksmų planą Didlaukio akademinio miestelio teritorijos vizijai. Susitikimo vieta: Mykolo Romerio universiteto centrinio įėjimo kiemas (lietui lyjant, dirbtuvės vyks universiteto pirmo aukšto fojė).

Ketinančius dalyvauti kviečiame registruotis: https://forms.office.com/e/Lfte3DEEEt

Kūrybines dirbtuves su Didlaukio akademine bendruomene bei gyventojais organizuoja UAB „ID Vilnius“ Vilniaus miesto savivaldybės užsakymu. Iš anksto kilusius klausimus galite siųsti el. paštu dalyvavimas@idvilnius.lt.

Didlaukio akademinis miestelis

Didlaukio akademinis miestelis – naujas Vilniaus švietimo ir mokslo centras, įkurtas 2019 m., yra unikalus mokslo ir švietimo įstaigų sutelkimo pavyzdys. Jis buvo sukurtas po Mykolo Romerio universiteto, Vilniaus kolegijos ir Vilniaus paslaugų verslo profesinio mokymo centro memorandumo pasirašymo. 2020 m. prie sutarties prisijungė Vilniaus statybininkų rengimo centras.

Miestelis, esantis Vilniaus šiaurinėje dalyje, vienija visų lygių švietimo įstaigas – nuo ikimokyklinio ugdymo, progimnazijų, kolegijų iki universitetų ir trečiojo amžiaus universiteto senjorams. Ši partnerystė skatina bendras veiklas, kurios įtraukia ne tik akademinę bendruomenę, bet ir visuomenę per edukaciją, mokslą, kultūrą, sportą ir sveiką gyvenseną.

Didlaukio akademinio miestelio tikslas – palaikyti novatorišką mokslo, studijų, kultūros ir sporto erdvę Vilniaus šiaurinėje dalyje, skatinančią kūrybingos, atsakingos ir šiuolaikiškos asmenybės formavimąsi. Planuojama 300 ha teritoriją sujungti su aplinkinėmis vietovėmis, ypatingą dėmesį skiriant rekreacijai, sveikai gyvensenai, paslaugoms ir komercijai. Didžiąją dalį Mykolo Romerio universiteto teritorijos užima brandaus miško plotai, susijungiantys su Fabijoniškių miško parku ir Jomanto parku žaliąja jungtimi.