Sostinės vardas nusidažė auksu: unikali programėlė „Once in Vilnius“ įvertinta tarptautiniuose medijos apdovanojimuose

Vilniaus vardas vakar garsiai suskambėjo pasaulinėje medijos arenoje. Trečiadienį Hamburge vykusioje prestižinių „The World Media Festivals” apdovanojimų ceremonijoje, 700-ajam Lietuvos sostinės jubiliejui kurta programėlė „Once in Vilnius“ buvo įvertinta auksu interneto programėlių kategorijoje. Miestą inovatyviu būdu pristatanti platforma įtraukė apie 5 tūkst. sostinės gyventojų, užfiksavusių tūkstančius akimirkų Vilniuje, vėliau tapusių Lietuvos rekordą pasiekusiu dokumentiniu filmu „Kartą Vilniuje“.

Jau 25-ąjį kartą vykę „The World Media Festivals“ apdovanojimai teikia vienus iš ryškiausių medijos industrijos įvertinimų. Šiemet į prestižinius apdovanojimus pretendavo daugiau kaip 800 darbų iš 32 šalių beveik dvidešimtyje skirtingų kategorijų – nuo reklamos ar viešųjų ryšių, iki turizmo ir interneto programėlių.

Živilė Diavara, programėlės „Once in Vilnius“ idėjos autorė ir filmo  „Kartą Vilniuje“ (angl. Once Upon a Time in Vilnius) prodiuserė teigia, kad šis apdovanojimas – svarbus pripažinimas ne tik sostinei, bet ir visai Lietuvai bei prie projekto prisidėjusiems žmonėms.

„Programėlė „Once in Vilnius“ gimė iš noro kuo plačiau parodyti Vilnių tokį, kokį jį mato sostinės gyventojų ir svečių akys. Gautas „The World Media Festivals“ apdovanojimas – pelnytas sostinės, mūsų šalies ir kiekvieno prie projekto prisilietusio žmogaus įvertinimas – nuo vaizdo įrašus į platformą kėlusių asmenų iki nuolat ją tobulinusių programuotojų ar idėja patikėjusios „Go Vilnius“ agentūros. Tai rodo, kad iš meilės Vilniui gali gimti unikalūs, tarptautiniu mastu pripažįstami sprendimai, atspindintys veržlų, inovatyvų ir kūrybišką miesto veidą“, – sako Ž. Diavara.

Prie programėlės atsiradimo prisidėjusios Vilniaus miesto verslo ir turizmo plėtros agentūros ,,Go Vilnius“ vadovė Dovilė Aleksandravičienė priduria, kad tokie vilniečių iniciatyvoms skiriami apdovanojimai ne pirmą kartą byloja apie sostinėje slypintį kūrybinį potencialą.

„Nors tarptautiniame kontekste esame maža šalis ir ganėtinai nedidelis miestas, Vilnius vis dar geba nustebinti pasaulį autentiškomis, moderniomis ir didelėmis idėjomis. Tokie projektai kaip „Once in Vilnius“ ir iš jo gimęs dokumentinis filmas „Kartą Vilniuje“ tik dar kartą atskleidžia, koks stiprus kūrybinis užtaisas slypi sostinės gyventojų galvose ir kaip svarbu jį tinkamai panaudoti, norint garsinti Vilniaus ir Lietuvos vardą. Ypatingai džiaugiamės programėlei skirtu tarptautiniu apdovanojimu ir „Go Vilnius“ indėliu į jos vystymą“, – teigia D. Aleksandravičienė.

„The World Media Festivals“ apdovanojimų pretendentus vertinusi kompetentinga tarptautinė žiuri atsižvelgė į skirtinguose medijų kanaluose vystytų projektų kūrybiškumą, inovatyvumą ir efektyvumą pasiekiant tikslinę auditoriją. Aukso apdovanojimas atitinkamose kategorijose skiriamas už meistriškumą kuriant modernius medijos sprendimus.

Sukurtas Lietuvos rekordą pasiekęs filmas

Vilniaus „Instagram“ puslapiu dar vadinama „Once in Vilnius“ programėlė buvo kuriama 700-ajam sostinės jubiliejui. Ambicingas ir modernus projektas įtraukė itin plačią auditoriją, vilniečius ir miesto svečius, fiksavusius sostinę ir kėlusius įamžintus vaizdo įrašus į specialiai tam sukurtą platformą.

Iš viso programėlę atsisiuntė apie 5 tūkst. žmonių, kurie joje dalijosi vaizdo įrašais iš Lietuvos sostinės. Tarp jų – unikalios ir nepažintos Vilniaus vietos, judesio ir ramybės pilna sostinė, gardžių kąsnių ar romantikos kupinas miestas.

Visi į programėlę įkelti vaizdo įrašai pretendavo patekti į unikalų filmą „Kartą Vilniuje“ (angl. Once Upon a Time in Vilnius“, kurio rezultatas, Linos Lužytės bei Elvinos Nevardauskaitės režisuotas ir iš septynių serijų sudarytas dokumentinis filmas, dienos šviesą išvydo pernai gruodį. Viso jo kūrimui panaudoti 129 vilniečių ir turistų vaizdo įrašai.

Taip pat visai neseniai Lietuvos rekordų registravimo agentūra „Rekordų akademija“ užfiksavo su dokumentiniu filmu susijusį rekordą – „Kartą Vilniuje“ tapo filmu, turinčiu didžiausią autorių skaičių, siekiantį 159 žmones.

Programėlės potencialas – milžiniškas

Kalbėdama apie programėlės ateitį, Ž. Diavara akcentuoja, kad platforma galėtų būti naudojama ir toliau.

„Sukaupėme įspūdingą Vilniaus archyvą, kalną nuostabių sostinės vaizdų. Dabar matome, kad šios programėlės potencialas – ypatingai didelis. Tiek galimi turistai, tiek miesto gyventojai gali ja naudotis ir grožėtis miesto erdvėmis, per atstumą patirti ar prisiminti, ką reiškia būti Vilniuje – kaip atrodo jo naktinis, kultūrinis ar socialinis gyvenimas. Tikimės, kad programėlė ir toliau bus naudojama turizmo srityje, o mūsų sukaupta patirtis galbūt pritaikyta ir kituose miestuose – visada esami atviri tolimesnio jos vystymo užklausoms“, – teigia projekto iniciatorė.

Daugiau informacijos apie projektą

Projekto „Kartą Vilniuje“ idėjos autorė – Živilė Diavara ir menų fabrikas „Loftas“

Projekto partneris ,,Go Vilnius’’.