Šalia Vilniaus rotušės – nemokamas muzikos vasaros festivalis po atviru dangumi

Nuotr. S. Žiūros

Muzikos ir kultūros festivalis „Rotušės kolonada 2024“ šią vasarą į vieną pagrindinių sostinės aikščių grįžta jau ketvirtąjį kartą. Nuo birželio pradžios iki pat rugsėjo šalia Vilniaus rotušės po atviru dangumi kiekvieną savaitę vyks nemokami koncertai, kuriuose dalyvaus įvairių muzikos stilių atlikėjai, taip pat savo kūrybą pristatys tvarios mados kūrėjai.

Vilniaus rotušė praneša, kad festivalio metu, iš viso įvyks 13 nemokamų muzikos ir kultūros renginių.

„Festivalis „Rotušės kolonada“ tapo vasaros tradicija, pripildančia sostinės senamiestį gyva muzika ir teigiamomis emocijomis. Siekiame prisidėti prie kultūros bei muzikos puoselėjimo, priartinti įvairius žanrus ir stilius prie klausytojo, suteikiant galimybę visą vasarą mėgautis geriausių atlikėjų kūriniais. Ketvirtą vasarą iš eilės kviečiame vilniečius ir miesto svečius atvykti gerai praleisti laiką ir pasimėgauti muzika“, – sako Vilniaus rotušės valdytojas Perlis Vaisieta.

Vasaros ketvirtadieniais (išskyrus du paskutinius renginius rugpjūtį) 19 val., Rotušės aikštėje skambės klasikos melodijos, trimitų ir būgnų interpretacijos, roko ir tautinės muzikos atlikėjų pasirodymai, ryškūs įvairių kultūrų, šalių kompozitorių kūriniai, vyks tvarios mados dizaino šou.
Festivalio „Rotušės Kolonada 2024“ renginiuose dalyvaus pučiamųjų orkestrai, chorai, dainų ir šokių ansambliai, perkusinės muzikos, lietuviško folkloro, folktronikos, elektronikos bei roko muzikantai iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Vienas iš festivalio mecenatų – Vilniaus miesto savivaldybė. Sostinės vicemerė Simona Bieliūnė pastebi, kad kultūros renginiai po atviru dangumi yra neatsiejama Vilniaus tapatybės dalis.

„Kultūra Vilniuj gyvena įvairiose erdvėse, įskaitant ir miesto skverus bei aikštes. Lietuviškas klimatas, deja, leidžia renginius po atviru dangumi rengti tik santykinai nedidelę metų dalį, todėl kiekvienas tokių projektų vilniečių yra be galo laukiamas. Džiaugiamės prisidėdami prie sėkmingo projekto tęstinumo ir puoselėdami kokybišką kultūrinį turinį“, – sako S. Bieliūnė.

Nuotr. S. Žiūros

„Rotušės kolonados 2024“ muzikos festivalio mecenatu šiemet tapo ir „Urbo“ bankas, jau 26 metus per Sauliaus Karoso paramos ir labdaros fondą skatinantis muzikos talentų augimą Lietuvoje.

„Mūsų buvimas šalia muzikos pasaulio nėra nei stichinis, nei atsitiktinis. Ne vieną dešimtmetį rūpinamės tuo, kad garsas apie Lietuvą sklistų prestižinėse koncertų salėse, kad savo talentą žmonės galėtų auginti ir juo dalintis. Muzika yra universali kalba, todėl labai vertiname Vilniaus rotušės puoselėjamą tradiciją rengti koncertus be sienų – „Rotušės kolonada“ prieinama visiems ir kiekvienam“, – teigia banko administracijos vadovas Marius Arlauskas.

„Rotušės kolonada 2024“ prasidės birželio 6 dieną, paskutinis šių metų festivalio renginys įvyks rugpjūčio 31 dieną.

ROTUŠĖS KOLONADA 2024 birželio mėnesio programa:

Birželio 6 d. 19 val.
Vilniaus universiteto pučiamųjų orkestras OKTAVA
Meno vadovas – Albinas Kučinskas

Birželio 13 d. 19 val.
Lietuvos kariuomenės orkestras
vyr. kapelmeisteris – mjr. Egidijus Ališauskas, Viktorija Miškūnaitė (sopranas), Jurgis Jarašius (tenoras)

Birželio 20 d. 19 val.
Ekspresyvaus folk roko grupė ŽALVARINIS
Vadovas – Robertas Semeniukas

Birželio 27 d. 19 val.
Lietuvos policijos reprezentacinis pučiamųjų orkestras
Orkestro meno vadovas – Artūras Maniušis, Dirigentas – Eimantas Anskaitis, Dirigento asistentas – Tadas Šileika