Kultūros naktyje – netikėta instaliacija: kvies laikytis maisto atliekų etiketo

Nuotr. S. Žiūros

Vilniečiai ir miesto svečiai jau šį penktadienį kviečiami apsilankyti Kultūros nakties renginiuose. Vinco Kudirkos aikštėje šiemet lankytojų lauks netikėta instaliacija – „Atliekų etiketo“ stendas. Jame vyks interaktyvios veiklos, kurių metu bus galima laimėti prizus, vilniečiams taip pat bus dalinamos maisto atliekų rūšiavimo priemonės. Nuo sausio 1 d. įsigaliojus naujai maisto atliekų rūšiavimo tvarkai, instaliacija primins, kad kultūra neįsivaizduojama be atliekų rūšiavimo etiketo.

„Kultūros naktis – puiki proga mums visiems prisiminti, jog kultūra yra ne tik apie muziką ir meną, ji yra ir apie aplinką, kurioje gyvename, ir tai, kaip su ja elgiamės. Instaliacijos lankytojus kviesime atsigręžti į atliekų rūšiavimo kultūrą, o taip pat, kadangi nuo šių metų sostinėje įgyvendinama ir svarbi naujovė, skatinsime prisijungti prie maisto atliekų rūšiavimo etiketo”, – sako Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centro (VAATC) direktorius Tomas Vaitkevičius.

„Atliekų etiketo“ stende bus galima apsilankyti jau penktadienį, birželio 7 d., Vinco Kudirkos aikštėje nuo 18 iki 21 val. Praeiti pro šalį neleis išskirtinė oranžinio maišelio formos instaliacija, kurioje bus galima fotografuotis. Visi norintys taip pat galės pasitikrinti savo žinias spręsdami interaktyvų atliekų rūšiavimo testą, sužaisti specialų žaidimą ir laimėti prizus. Vilniečiai, kurie dar nespėjo to padaryti, stende galės atsiimti ir maisto atliekų rūšiavimui skirtas talpyklas bei oranžinius maišelius.

Kultūros naktis – tik „Atliekų etiketo“ stendo premjera ir kelionės po įvairius sostinės renginius pradžia. Šiltuoju sezonu stendas aplankys Dainų šventę, festivalį „Jaunas kaip Vilnius“, „Sostinės dienas“, „Burger fest’ą“ ir „Tautų mugę“. Visuose renginiuose vyks interaktyvios veiklos, skirtos tiek sostinės gyventojams, tiek miesto svečiams, o vilniečiai taip pat galės atsiimti maisto atliekų rūšiavimo talpyklas ir oranžinius maišelius.

„Atliekų etiketo“ stendas yra dalis Vilniaus miesto savivaldybės kartu su VAATC įgyvendinamos iniciatyvos „Atliekų etiketas“, kuria skatinama rūšiuoti maisto atliekas bei edukuoja, kaip tai daryti teisingai.

Nuolat atnaujinamas rūšiavimo priemonių dalinimo grafikas bei detali informacija apie maisto atliekų rūšiavimą skelbiama „Atliekų etiketo“ svetainėje.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt