Aukšto meistriškumo klubams per trejus metus sostinė skirs beveik 17 mln. eurų

Sporto talentus auginantys sostinės aukšto meistriškumo klubai jau trečią kartą galės pretenduoti į profesionalaus sporto vystymui skirtą paramą. Per vienerius metus aukšto meistriškumo sporto klubams planuojama paskirstyti 5,5 mln. eurų.

„Jau ne vienerius metus nuosekliai ir sistemingai investuojame į talentų potencialo auginimą, jų motyvacijos didinimą. Kasmetinė parama didina miesto klubų galimybes ugdyti ateities sporto atletus ir garsinti sostinės vardą“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Sporto projektui skirtos lėšos gali būti panaudojamos su projekto įgyvendinimu susijusiam darbui apmokėti, patalpų (tarp jų ir sporto bazių) nuomai, sportinės veiklos užmokesčiams sportininkams, maitinimui, sporto inventoriaus įsigijimui ir pan. Lėšų negalima naudoti piniginiams prizams, baudoms, sporto infrastruktūros statybai ar remontui ir kt.

Teikti paraiškas per 20 darbo dienų gali visos ne mažiau kaip vienerius kalendorinius metus Vilniaus mieste registruotos sporto srityje veikiančios organizacijos. Sporto projektams skirta suma bus paskirstyta tokiu principu – ne mažiau kaip 15 proc. moterų sportui, ne daugiau kaip 85 proc. vyrų. Finansavimas vėl bus skiriamas nepasikartojančioms sporto šakoms. Sporto projekto vykdytojai turi prisidėti prie sporto projekto nuosavomis ar kitų šaltinių lėšomis ne mažiau kaip 20 procentų nuo bendros projekto išlaidų sumos.

„Stebime ir palaikome Vilniaus profesionalaus sporto klubus. Atvykusi į rungtynes matau, kaip auga jų palaikymo komandos, jaunimas užsidega noru sportuoti ir siekti sporto aukštumų. Linkime geriausiems miesto sporto klubams pergalių, auginti perspektyvias jaunimo komandas, telkti aplink vilniečius ne tik rungtynių, bet ir bendruomenių, šeimų turnyruose. Jei reiktų sumodeliuoti bendrą visoms stipriausioms Vilniaus profesionalaus sporto komandoms, klubams tinkantį šūkį, tai man jis būtų toks: ,,Šviesos neužgesinsit, pirmyn, Vilniečiai!“, – sako Vilniaus vicemerė Donalda Meiželytė.

Vertinimo metu bus vadovaujamasi bendraisiais ir specialiaisiais kriterijais. Bendruosius sudaro sporto projekto aktualumas, jo veiksmingumas, poveikis ir tęstinumo potencialas. Taip pat – ekonominis ir finansinis projekto pagrindimas bei valdymo ir viešinimo schemos. Specialieji kriterijai apims klubo sportinių rezultatų per paskutinius ketverius metus vertinimą, taip pat jaunimo ugdymo programos kokybę, naudos Vilniui ir jo gyventojams pagrindimą ir administracinius aspektus – kitų lėšų didėjimą pareiškėjo biudžete bei valdysenos profesionalumą ir skaidrumą.

2019–2021 m. aukšto meistriškumo klubų sporto projektams skirtas 7,8 mln. finansavimas, augant miesto biudžetui 2022–2024 m. skirta daugiau nei 10 mln. eurų.

Visas sporto sričiai skiriamas sostinės biudžetas susietas su miesto biudžetu ir kasmet auga – šiemet sportui tenka 3,4 proc. nuo viso Vilniaus 2024-ųjų biudžeto. Tačiau lyginant su kitais šalies miestais suma šiuo metu išlieka mažiausia: Kauno miesto savivaldybės 2024 m. biudžetas – sportui – virš(7,6 proc.), Klaipėdos miesto savivaldybės 2024 m. biudžetas – poilsiui ir sportui – virš (6,3 proc.), Šiaulių miesto savivaldybės 2024 m. biudžetas – virš (6,7 proc.).

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt