Pradedami Vilniuje Viršuliškėse degusio daugiabučio avarinės būklės pašalinimo darbai

Nuotr. S. Žiūros

Pradedami Vilniaus Viršuliškių rajone sausio mėnesį degusio daugiabučio pažeistų ir pavojingų konstrukcijų ardymo darbai. Pastatas šiuo metu yra avarinės būklės, gyventojai laukia pastato atstatymo, kad galėtų kuo greičiau grįžti į savo gyvenamuosius butus. Pradinių darbų tikslas – demontuoti sprogimo ir gaisro pažeistas pastato gelžbetonines konstrukcijas ir pakeisti jas naujomis.

Darbai bus atliekami nuo viršaus į apačią, laikantis griežtų saugumo reikalavimų. Bus išmontuotos butų ir laiptinės konstrukcijos iš pastato vidurinės dalies.

„Šie darbai yra būtini atkuriant saugią ir gyvenimui tinkamą aplinką daugiabučio gyventojams. Siekiame, kad nukentėję namo gyventojai dar šiemet sugrįžtų į savo namus“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Baigus pažeistų konstrukcijų demontavimo darbus, bus vykdomas išorinių sienų, perdangų, stogo, laiptinių konstrukcijų bei langų atstatymas. Rangovas įsipareigojo atlikti daugiabučio namo avarinės būklės pašalinimo darbus per 4 mėnesius.

„Atliekant šiuos darbus ypatingas dėmesys turi būti skiriamas saugumui bei darbų terminams, kad daugiabučio gyventojai dar šiemet galėtų grįžti į savo gyvenamuosius butus. Taip pat siekiame, kad darbai kuo mažiau trikdytų aplinkinių namų gyventojus“, teigia projektą prižiūrinčios Vilniaus vystymo kompanijos direktorė Laura Joffė.

Nuotr. S. Žiūros

Darbai finansuojami draudimo bendrovių, Vyriausybės rezervo, Vilniaus miesto savivaldybės bei gyventojų lėšomis. Pastato avarinės būklės pašalinimo darbų vykdytojas – UAB „Veikus“.

Degusio daugiabučio atstatymo kaštai nesikeičia, visi darbai preliminariai kainuos 1,236 mln. eurų. Iš jų apie 950 tūkst. eurų kainuos pastato avarinės būklės šalinimo darbai. Daugiabutis atstatomas Vilniaus miesto savivaldybės, Vyriausybės, draudimo kompanijų ir gyventojų lėšomis. Dar iki prasidedant atstatymo darbams savivaldybė skyrė apie 360 tūkst. eurų vertės paramos. Lėšos skirtos nukentėjusių gyventojų kompensacijoms, kambarių gyventojams nuomos ir gyventojų maitinimo išlaidoms, avarinės būklės pastato apsaugai, perdangų sutvirtinimui, teritorijos tvarkymui.

Atstačius namo konstrukcijas bus montuojamos namo inžinerinės sistemos. Šiuos darbus organizuos VšĮ „Atnaujinkime miestą“.

Daugiabutis gyvenamasis pastatas yra stambiaplokštis, jame yra 30 butų, dvi laiptinės, penki aukštai su rūsiu. Bendras pastato plotas yra 2781 m².

Gaisras Viršuliškėse esančiame daugiabutyje kilo sausio pradžioje. Penki butai iš trisdešimties yra visiškai sugriauti, aštuoni sulieti vandeniu, dar septynių butų pažeidimai nedideli, o dešimt butų – nepažeisti.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt