Vilniečiai turėtų suklusti: jų idėjoms 3 kartus didesnis biudžetas – iš viso apie 1 mln. eurų

Po metų pertraukos Vilnius vėl kviečia miestiečius teikti idėjas sostinės viešųjų erdvių įveiklinimui, pagerinimui, naujų erdvių sukūrimui. Didelės apimties idėjai bus skiriama iki 150 tūkst. eurų, mažos – iki 30 tūkst. eurų (priklausomai nuo seniūnijai skirto biudžeto).

Paplūdimio erdvė prie Vilnelės

Sauliaus Žiūros nuotr.

„Prieš trejus metus pakvietėme aktyvius gyventojus ir bendruomenes įsitraukti į patogaus ir kokybiško miesto kūrimą, kad po darbo ar laisvalaikiu šalia namų jaustumėmės dar komfortiškiau. Įsitikinome, kad gyventojams tokios galimybės reikėjo ir jie labai nori įsitraukti į aplinkos gerinimo procesus, sprendimų paiešką ir diskusijas. Matydami tai, idėjoms suplanavome beveik tris kartus didesnį biudžetą. Gyventojai jau gali registruoti savo idėjas. Jei abejojate ar trūksta minčių, tuomet įkvėpimo pasisemkite idėjų kūrimo dirbtuvėse“, – dalyvauti projekte „Dalyvauk! Vilnius“ kviečia Vilniaus savivaldybės Organizacijos vystymo grupės vadovė Lina Koriznienė.

Trakų Vokės ekstremalaus sporto parkas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Pasak L. Koriznienės, metų pertrauka padaryta tam, kad nuo trijų seniūnijų iki viso miesto išaugęs „Dalyvauk! Vilnius“ turėtų patogią idėjų siūlymo platformą. Ko gero, nepatogiausia anksčiau vilniečiams buvo atiduoti savo balsą labiausiai patikusiai idėjai, nes tam tekdavo jungtis prie puslapio, tuomet save autentifikuoti per elektroninės valdžios vartus. Naujojoje platformoje atiduoti balsą savo išsirinktai idėjai pakaks vos kelių paspaudimų. Savo tapatybę ir deklaruotą gyvenamąją vietą gyventojai patvirtins telefonu (specialiai tik jiems sugeneruotu penkių skaitmenų kodu).

Cedrono ežero pantoninis tiltas

Sauliaus Žiūros nuotr.

Atsinaujino ir projekto koncepcija – nuo šiol aplinkos gerinimo idėjas vilniečiai gali teikti dviem kategorijoms – mažos ir didelės apimties. Mažos apimties kategorijoje gali būti siūlomos nekomercinės aplinkos gerinimo idėjos, kurių įgyvendinimo vertė neviršija 30 tūkst. eurų (priklausomai nuo seniūnijai skirto biudžeto, didelės apimties kategorijoje – neviršijančios 150 tūkst. eurų).

Kaip viskas veiks?

Nuo šiandien iki rugsėjo 15 d. po vieną arba kartu su kitais vilniečiai kviečiami idėjas teikti platformoje „Dalyvauk! Vilnius“. Gyventojams, norintiems išsigryninti, pasitarti ar dvejojantiems dėl savo idėjos, nuo rugpjūčio 20 d. iki rugsėjo 10 d. kartu su „ID Vilnius“ bus surengta idėjų paieškai ar tobulinimui skirtų dirbtuvių. Į dirbtuves galima registruotis jau dabar.

Ekspertų komisija pateiktas idėjas atrinks balsavimui, o spalio 7 d.– lapkričio 3 d. vilniečiai savo balsą galės atiduoti jiems labiausiai patinkantiems pasiūlymams. Lapkričio 6 d. bus paskelbtos idėjos-laimėtojos ir atsižvelgiant į jų apimtį bus įgyvendintos per 1–2 metus. Mažos apimties kategorijos idėjos bus įgyvendinamos per 12 mėnesių, didelės apimties kategorijos – per 24 mėnesius.

Šiemet „Dalyvauk! Vilnius“ idėjų įgyvendinimui numatyta paskirstyti apie 1 mln. eurų. 2022-aisiais paskirstyta per 300 tūkst. eurų, 2021 m. „Dalyvauk! Vilnius“ idėjoms paskirstyta 64 tūkst. eurų. Nuo projekto starto iš viso jau įgyvendinta 52 projektai.

Treniruoklių zona Balsiuose

Sauliaus Žiūros nuotr.

Gamta mieste nusprendę pasimėgauti vilniečiai saulėlydį gali stebėti ant Ribiškių piliakalnio įrengtoje saulėlydžio vietelėje, ant Cedrono ežere įrengto pontoninio liepto, skirtingose poilsio erdvėse įrengtose grilinėse pasikepinti įvairių kepinių, o įrengtose sporto ir laisvalaikio erdvėse – ne tik pasinaudoti universaliais treniruokliais, žaisti tinklinį, bet ir šlifuoti ekstremalaus sporto triukus išskirtinėse aktyvaus sporto rampose.

Prie Vilnelės įrengta paplūdimio erdvė, Justiniškėse įrengtas pasivaikščiojimo takas visomis oro sąlygomis, o Verkių seniūnijoje, Balsiuose –  treniruoklių ir futbolo aikštelės.

Pasivaikščiojimo takas Justiniškėse

Sauliaus Žiūros nuotr.

Net 84 proc. projekto „Dalyvauk! Vilnius“ idėjų – iš sporto, poilsio ir laisvalaikio kategorijų.
Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt