Kviečiame dalyvauti apklausoje apie Misionierių sodus 

Sauliaus Žiūros nuotr.

Tęsiame apklausas apie Vilniaus miesto parkus. Šįkart kviečiame išsakyti savo nuomonę apie Misionierių sodus, kūdrų teritoriją ir Tymo turgų. Apklausos tikslas – išanalizuoti miestiečių vertinimus, lūkesčius ir pageidavimus, susijusius su šia erdve. Surinkti duomenys bus analizuojami ir pritaikomi kuriant Misionierių sodų atnaujinimo planus. Apklausos rezultatais bus pasidalinama viešai. Atsakymai laukiami iki liepos 9 d. 

Apklausos nuoroda: https://forms.office.com/e/gAWSJtBpcy

Misionierių sodai – tai Vilniaus senamiesčio teritorijos dalis, pasižyminti atsiveriančia  įspūdinga panorama ir ramybe.

Teritorijos istorija prasidėjo nuo LDK didikų Sanguškų giminės. 1640 metais Vilniaus vyskupijos vyskupo padėjėjas Jeronimas Sanguška pietiniame Vilniaus pakraštyje, ant kalvos, pradėjo statyti rūmus ir suplanavo reprezentacinį parką su centrine parterine dalimi, sodais bei tvenkiniais. Parko teritorija siekė Vilnelę. Teritorija paveldėjo misionierių vardą po to, kai 1686 metais rūmų kompleksą su parku ėmė valdyti misionierių ordino vienuoliai. 

Anksčiau visa žalia teritorija buvo vientisa, tik 1952 metais naujai nutiesta Maironio gatvė padalino parko teritoriją į dvi dalis. 

Būdingiausi parke gyvenantys paukščiai yra didžiosios antys ir laukiai. Dėl parke augančių vietinių medžių ir krūmų gausos, vietovė tinkama gyventi smulkiems vandens pakrančių paukščiams – žiogeliams, nendrinukėms, lakštingaloms. Šalia tvenkinių auga išvaizdūs gluosniai. Šiaurinėje dalyje pasodinta ąžuolų grupė. 

Iki metų pabaigos planuojama surengti apklausas apie 7 Vilniaus miesto parkus. Jau įvyko dvi apklausos, su kurių rezultatais galima susipažinti:

Vingio parko apklausos rezultatai: https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2024/03/Vingio-parko-apklausos-rezultatai.pdf 

Neries senvagės parko apklausos rezultatai: https://vilnius.lt/wp-content/uploads/2024/05/Neries-senvages-parko-apklausos-rezultatai.pdf 

Be Misionierių sodų, suplanuota skelbti apklausas apie Reformatų parką, Sapiegų parką, Bernardinų sodą ir Ozo parką.