Modernizuojama sostinės sporto infrastruktūra: per metus – beveik 20 atnaujintų aikštynų prie ugdymo įstaigų

Radvilų gimnazijos sporto aikštynas. Nuotr. S. Žiūros

Praėjusiais metais modernizavus net 20 sporto aikštynų prie sostinės ugdymo įstaigų, spartūs darbai tęsiami ir šiemet. Aikštynų remonto projektų įgyvendinimui 2024 m. savivaldybės biudžete skirta apie 6 mln. eurų – numatoma, kad šių lėšų pakaks beveik dviejų dešimčių aikštynų įrengimui ar atnaujinimui.

„Jau šeštus metus atnaujiname stambiausius lauko sporto aikštynus prie Vilniaus mokyklų. Praėjusiais metais pavyko visiškai rekonstruoti 20 aikštynų, panašų skaičių esame nusimatę atnaujinti šiemet, tad bendras per šešerius metus rekonstruotų aikštynų skaičius 2024-ųjų pabaigoje viršys 70. Didelės darbų apimtys leidžia mums pagal viešosios sporto infrastruktūros plėtrą pirmauti ne tik šalyje, bet ir visoje Europoje“, – sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

Darbai jau pradėti Verkių specialiojoje mokykloje-daugiafunkciame centre, artimiausiu metu statybinė technika pasirodys ir Viršuliškių mokyklos bei „Vilties“ mokyklos-daugiafunkcio centro teritorijose.

Planuojama, kad iki naujų mokslo metų pradžios darbai bus užbaigti ir Žėručio, „Pelėdos“, „Šviesos“, „Žiburio“, Filaretų ir Prano Mašioto pradinėse mokyklose, „Vilnios“ pagrindinėje mokykloje, Jeruzalės progimnazijoje, Ozo, „Juventos“, „Vyčio“, Užupio gimnazijose, Karaliaus Mindaugo mokykloje, Šilo specialiojoje mokykloje, „Saulėtekio“ mokykloje-daugiafunkciame centre.

Nuotr. S. Žiūros

Po ankstesniais metais atliktų atnaujinimo darbų, treniruotėms skirtos įrangos papildymo sulauks Minties gimnazijos aikštynas, o Sausio 13-osios progimnazijos teritorijos pakraščiuose bus sutvarkytos apleistos sporto aikštelės.

Atnaujinti aikštynai – atviri visiems vilniečiams

„Atnaujinti aikštynai traukia sportuoti, jie nuolat yra pilni žmonių ir gyvybės. Investuodami į sporto infrastruktūros atnaujinimą užtikriname, kad ja galėtų naudotis visi vilniečiai: moksleiviai čia sportuoja per pamokas, neformalaus švietimo veiklose, taip pat treniruočių metu, o po jų sporto zonos yra atviros bendruomenėms, šalia gyvenantiems vilniečiams“, – sako vicemerė Donalda Meiželytė.

Daugiau informacijos apie sostinėje esančias sporto erdves, jų būklę, darbo laiką galite rasti čia.

Skatinant aktyvų visų Vilniaus gyventojų laisvalaikį siekiama, kad moderni, patraukli sporto infrastruktūra nuo kiekvieno vilniečio namų nebūtų nutolusi per daugiau nei 500 m. Dėl itin plataus mieste veikiančių mokyklų, darželių tinklo sporto infrastruktūrai atnaujinti skiriamos investicijos pasižymi didžiule grąža – augančiu vilniečių sveikatingumu.

Nuotr. S. Žiūros

Treniruokliai – pritaikyti spec. poreikių turintiems žmonėms

2024 m. savivaldybės biudžete sporto aikštynų prie ugdymo įstaigų atnaujinimui ar įrengimui skirta apie 6 mln. eurų. Bendras atnaujinimų aikštynų plotas – daugiau nei 28 tūkst. kv. m.

Priklausomai nuo laisvos teritorijos dydžio, tvarkomuose aikštynuose įrengiami bėgimo takai, takai su šuoliaduobėmis, futbolo ir mažojo futbolo, kvadrato, krepšinio, paplūdimio tinklinio aikštelės, disko ir ieties metimo sektoriai, taip pat įrengiamos atskiros funkcinių treniruoklių zonos.

„Šiemet atnaujinsime ir trijų mieste esančių specialiųjų mokyklų sporto aikštynus. Juos projektuojame atsižvelgdami į tų ugdymo įstaigų mokinių, specialiųjų poreikių turinčių suaugusiųjų, senjorų fizinio judumo poreikius, taip didindami vietos bendruomenių galimybes sportuoti jiems tinkamiausiais būdais“, – sako Rokas Germanavičius, Vilniaus miesto savivaldybės Sporto ir sveikatingumo skyriaus patarėjas.

Pavyzdžiui, Šilo specialiojoje mokykloje bus įrengiami interaktyvūs sensoriniai įrenginiai, skirti lavinti reakciją bei loginį mąstymą, ir lauko treniruokliai smulkiosios rankų motorikos lavinimui, o išsikraipiusią betono dangą pakeis minkšta, guminė aikštelių danga.

Komunikacijos skyrius, vrt@vilnius.lt