2015 metų Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos renginiai Vilniuje

Aplinkos apsauga plačiąja prasme – visuomenės ir valstybės priemonių, užtikri­nančių harmoningą visuomenės ir aplinkos sąveikos raidą, sistema. Aplinkos apsau­gos priemonių įgyvendinimas apima įvairias valstybės veiklos sritis, o jų realizavimas yra visų valstybės institucijų, taip pat ir kiekvieno žmogaus, veiklos sudėtinė dalis. Valstybė ir kiekvienas asmuo privalo saugoti aplinką nuo kenksmingų poveikių. Birželio 5-ąją Pasaulinė aplinkos apsaugos diena minima nuo 1972 metų Jungtinių tautų organizacijos iniciatyva. 115 šalių ir tarptautinių organizacijų atstovai išreiškė savo nuomonę, kad gamtos ištekliai, įvairios ekosistemos turi būti išsaugotos ateities kartoms ir reikia visuomenę skatinti saugoti aplinką, atkreipti jos dėmesį į aplinkosaugos problemų sprendimą ir tam priminimui buvo išskirta viena metų diena.

Vilniaus miesto savivaldybė, Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų Kraštotvarkos katedra pakvietė vilniečius birželio 4-5 dienomis dalyvauti Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai skirtuose renginiuose.

Birželio 4 d. 13.00 val.

Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto Kraštotvarkos katedros Saugomų augalų kolekcijoje – Atvirų durų diena, renginys skirtas Pasaulinei aplinkos apsaugos dienai.

Buvo sudaryta gaslimybė susipažinti su saugomais ir retais augalais, diskutuoti aplinkos apsaugos klausimais, sukurti savo originalų arbatos receptą iš aromatinių ir vaistinių augalų, paskanauti žolelių arbata. Buvo renkami 2015 metų lietuvos saugomų ir retų augalų bei Aromatinių augalų kolekcijų augalai.

Buivydiškės (atvykti galima 32 autobusu, stotelė Buivydiškės). Informacija ir registracija telefonu: (8 5) 219 1653.

Birželio 5 d. Vilniaus mokytojų namai (Vilniaus g. 39, 2 aukštas).

13.00 val. Gėlių paroda „Gėlės – Žemės šypsena“. Vilniaus universiteto botanikos sodo augalų kolekcijų pristatymas. Gitana Štukėnienė, Janina Puočiauskienė, Renatas Turla.

13.00 val. Aplinkai draugiškų kūrinių paroda. Vilniaus ugdymo įstaigų auklėtinių darbų ekspozicija (Vilniaus l/d „Coliukė“ ir kt.).

13.00 val. Floristinių komopzicijų paroda. Vilniaus statybininkų rengimo centras, vad. Laima Juškėnienė.

13.00-15.00 Kūrybinės dirbtuvės „Kita forma“. „VšĮ RV Agentūra“.

15.00 -15.30 Pasaulinės aplinkos apsaugos dienos minėjimas. Pasisakymai.

15.30 -16.30 Profesoriaus Liberto Klimkos paskaita „Lietuvių etninė kultūra ir gamta“.

16.30 – 17.00 Filmas „Gyvenimas greta meldinės nendrinukės“.

17. 00 Diskusijos

Apie renginius skaitykite:

http://aplinka.vilnius.lt/lt/index.php/pasauline-aplinkos-apsaugos-diena-minima-vilniuje-saugomu-ir-retu-augalu-kolekcijoje/

http://aplinka.vilnius.lt/lt/index.php/minint-pasauline-aplinkos-apsaugos-diena-vilniuje-lietuvos-saugomu-ir-retu-augalu-kolekcijoje-buvo-isrinkti-2015-metu-augalai/

http://aplinka.vilnius.lt/lt/index.php/pasaulines-aplinkos-apsaugos-dienos-minejimas-vilniuje/

Aplinkos apsaugos skyrius

Vyriausioji specialistė Ona Motiejūnaitė