Diskusijos aplinkos apsaugos temomis internetinėse laidose

Žaliosios politikos instituto specialistai 2019 metais įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos projektą Visuomenės informavimo kampanija „Eko valanda“. Parengtos trys aplinkosauginės internetinės laidos visuomenei. Laidas galima rasti internete. Žiūrovai, peržiūrėję laidas, daugiau sužinos apie klimato kaitos problematiką, galimus problemos sprendimo būdus ir kaip galima prisitaikyti prie jau neišvengiamų pasekmių. Taip pat žiūrovai pagilins žinias energetikos sektoriaus naujovių srityje, diskusijoje dalyvaujantys specialistai nagrinėja kaip Lietuvai sekasi pereiti prie atsinaujinančių energetikos šaltinių, pataria kaip kiekvienas žmogus gali prisidėti prie taršos iš energetikos sektoriaus mažinimo. Visuomenė susipažindinama su plastiko atliekų problemomis, mikroplastiko susidarymo procesais bei žala. Šios žinios turėtų padėti geriau suvokti esamą aplinkosauginę situaciją ir įgalinti mažinti taršą keičiant savo kasdienius įpročius. Laidų vedėjas ir moderatorius Marijus Gailius.

Internetinė laida tema „Energetika jau atsinaujinanti – kada atsinaujins ir protas?!“ 2019 m. lapkričio 14 d. 4523 žiūrovai. Visuomenei atvirame 36 min. trukmės vaizdo įraše energetikos ekspertai diskusijos formatu pateikė informaciją apie esamą energetikos padėtį Lietuvoje ir numatomas bei būtinas inovacijas, būdus kaip vartotojai Vilniuje gali prisidėti prie CO2 emisijas taupančios atsinaujinančios energetikos plėtros. Diskusijoje dalyvauja  Remigijus Lapinskas – Pasaulio biomasės energetikos asociacijos prezidentas, Gediminas Dilertas – Vilniaus technologijų parko bendruomenės vadovas, Karolis Buzinskas – saulės jėgainių įrengimo įmonės „Green UP“ vadovas. Prieš paskelbiant laidą vykdytas socialinių tinklų konkursas.

http://www.zaliojipolitika.lt/zalioji-strategija-laida-kurios-tema-energetika-jau-atsinaujinanti-kada-atsinaujins-ir-protas/

https://www.facebook.com/Zaliojipolitika/videos/546747832835339/

Internetinė laida tema „Didžiausias gaisras vis dar negesinamas: klimato krizė tarp Alytaus, automokesčių ir Atlanto“. 2019 m. lapkričio 21 d. 1105 žiūrovai. Visuomenei atvirame atvirame 40 min trukmės video įraše įvairių sričių nuomonių lyderiai diskutavo apie klimato kaitos problematiką: jos priežastis, raiškos būdus, pasekmes, galimybes prisidėti prie kaitos švelninimo ir stabdymo ar prisitaikymo prie padarinių. Diskusijoje dalyvauja Ieva Budraitė – Žaliosios politikos instituto vadovė, Lina Lapelyte – Klimato performanso „Saulė ir jūra“ bendraautorė, kompozitorė,  Ruslanas Baranovas – filosofas. Prieš paskelbiant laidą vykdytas socialinių tinklų konkursas.

http://www.zaliojipolitika.lt/visuomenes-informavimo-kampanija-laidu-ciklas-zalioji-strategija/

https://www.facebook.com/Zaliojipolitika/videos/855181558212811/

Internetinė laida tema „Kai apkarsta net arbata: kaip iš plastiko priklausomybės pereiti prie būtinybės?“. 2019 m. lapkričio 26 d. 7021 žiūrovas. Visuomenei atvirame 34 min. trukmės video įraše su plastiku dirbantys ekspertai diskutavo apie perteklinio plastiko vartojimo taršą, supažindino su mikroplastikų problema.  Diskusijoje dalyvauja: Indrė Čeidaitė – Lietuvos Gamtos Fondo specialistė; Rasa Tumasevičiūtė – Gamtos tyrimų centro doktorantė,  Tadas Kavaliauskas – įmonė AB Plasta technologinio skyriaus vadovas. Prieš paskelbiant laidą vykdytas socialinių tinklų konkursas.

http://www.zaliojipolitika.lt/laida-zalioji-strategija-kai-apkarsta-net-arbata-kaip-is-plastiko-priklausomybes-pereiti-prie-butinybes/

https://www.facebook.com/Zaliojipolitika/videos/518479088778594/

Tikimės, kad diskusijose nagrinėjama tematika sudomins visuomenę ir pagilins jos narių žinias apie aplinką, prisidės prie visuomenės aplinkosauginių nuostatų formavimosi. Taip pat tai gali būti naudinga metodinė medžiaga pedagogams.

Dėkojame Žaliosios politikos instituto specialistams už prasmingą partnerystę vykdant visuomenės aplinkosauginio švietimo veiklas.

 

Aplinkos apsaugos poskyris