Antakalnio bendruomenė kuria žaliąsias edukacines erdves Neries krantinėje

Neries slėnis yra gamtinis karkasas, kuris jungia sostinės centrą su žaliaisiais užmiesčio plotais. Jis yra reikšmingas aplinosauginiu aspektu, nes stabilizuoja kraštovaizdžio natūralumą, palaiko ekologinę pusiausvyrą, didina vietos estetinę vertę bei gerina žmonių gyvenimo kokybę. Neries krantinė ties Antakalniu yra turtinga gamtos vertybėmis: į šaltiniuotą upės pakrantę srūva paviršiniai ir požeminiai vandenys nuo Šveicarijos, Sapieginės kalvyno šlaitų. Deja, ne vienas šaltinis paslėptas po žeme ir srūva vamzdžiais, tačiau dar yra išlikusių ir paviršiuje. Neries krante esančios griovos mena miesto kraštovaizdžio geologinę struktūrą. Antakalnyje galima gėrėtis Spalvotaisiais šaltiniais. Įdomi ir Neries krantų biologinė įvairovė. Šiomis vaizdingomis ir gamtos vertybėmis turtingomis vietomis antakalniečių iniciatyva nusidriekė pažintinis takas. Juo keliaujantis ras labirintą, Saulės laikrodį ir žinoma patirs atradimų gamtoje džiaugsmą.

,,Labirintai – viena iš seniausių žmonijos dvasinių praktikos priemonių ir sutinkama beveik visose religijų apeigose. Manoma, jog jiems – virš 4000 metų, kaip ir piramidėms. Labirintai – tai savaime galinga geometrinė figūra, todėl palaipsniui ir kilo mintis kurti labirintus Lietuvoje ir taip juos kuriu jau 12 metų“ – pasakojo labirintų kūrėjas Vaidenis Čapskis.

Pasitelkęs į pagalbą savanorius Vaidenis pasakoja apie labirintų reikšmę ir jų poveikį žmogui. Tai buvimas ir pasikalbėjimas su savimi, gebėjimas atsakyti į daugelį kasdienių klausimų: kodėl gimėme šiame pasaulyje, kur skubame… Kad klausytojams būtų aiškiau, siūlo pažaisti žodžių asociacijų žaidimą. Po žaidimo einama pasivaikščioti labirintu. Skambant būgno, pagaliukų ritmams, susikaupus keliaujama labirintu.
Saulės laikrodis Neries krantinėje įrengtas konsultuojantis su etnologu, profesoriumi Libertu Klimka.
Ne vienas nustemba, kad Vilniaus mieste, visai šalia centro, galima aptikti ir šaltiniuotą pelkutę su jai būdingais augalais.
Džiugu, kad antakalniečiai supranta ir vertina šalia jų esančias gamtos ir kultūros vertybes, rūpinasi savo vietovės aplinka.
Kviečiame visus vilniečius pakeliauti Neries krantinėmis, tikrai patirsite nepaprastų nuotykių, įdomių atradimų. Pažintiniame take organizuojamos žaliosios pamokos bus vaizdžios ir įsimintinos – juk mokomasi gamtoje ir iš gamtos!
Kviečiame pažinti Vilniaus miesto žaliąsias erdves!
Dauigiau informacijos: http://aplinka.vilnius.lt/lt/index.php/susitikimai-antakalnio-akmenu-labirinte-vijune/
Ona Motiejūnaitė
Aplinkos apsaugos poskyris