Aplinkosauginė akcija – iš jau nenaudojamos tekstilės surištas kilimas „Margutis“ pretenduoja patekti į Lietuvos rekordų sąrašą

Po žiemos miego bundanti gamta žmones skatina tvarkyti aplinką, aktyviai dalyvauti sprendžiant aplinkos apsaugos problemas. 2019 m. balandžio 17 d. nuo 9.30 iki 15.00 val. Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete vyko Vilniaus Žvėryno gimnazijos gamtos mokslų  edukacinės dienos renginys „Saugai planetą – saugai save“. Šio renginio metu buvo siekiama Lietuvos rekordo – per 120 gimnazijos mokinių, padedami fakulteto dėstytojų ir studentų, rišo iš jau nenaudojamos tekstilės (bliuzonų, megztinių ir pan.) kilimą “Margutį”. Šios idėjos autorės – Mados dizaino katedros dėstytojos Violeta Bytautaitė, Lolita Malinauskienė, Jolita Raupelienė, Gražina Skripkienė, sulaukusios katedros vedėjos Silvijos Grušnienės, fakulteto dekanės  Birutės Žygaitienės, dėstytojos Ingos Kepalienės palaikymo,  priėmė iššūkį surinkti iš aštuntokų per 100 bliuzonų, megztinių, juos sukirpti ir surišti į didžiulį kilimą „Margutį“.  Entuziastingai šią idėją įgyvendino mokiniai, padedami studentų ir pedagogų.

Rekordo siekimą stebėjo ir pasiekimą paliudijo Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė dr. Ona Motiejūnaitė. Taip pat rekordo siekimo eigą stebėjo ir Nacionalinės vartotojų konfederacijos viceprezidentė Alvita Armanavičienė. Surištą kilimą sudarė 120 kvadratų, jo plotas 4,30×5,30 m (22,73 m2). Spalvingas kilimas iš kolegijos patalpų buvo išneštas į lauką ir pakabintas eksponavimui. Vėliau planuojama kilimą  „Margutis“  naudoti edukacinių veiklų  su mokiniais  erdvėse, o vasaros stovyklos metu kilimas taps puikia žaidimų vieta stovyklautojams.

Renginio dalyvius nudžiugino Vilniaus kolegijos studentų muzikiniai sveikinimai, teatralizuotas koncertas „kaip išsaugoti planetą?“ (pagal A. Sent Egziuperi „Mažąjį princą“), eksponuojama drabužių kolekcija iš antrinių žaliavų. Taip pat vyko paskaitos aplinkos apsaugos tema, edukacinė veikla „Antrinių žaliavų rūšiavimas ir panaudojimas kūrybai“, buvo kuriamos pavasarinės dekoracijos.

Tikimės, kad rekordas bus pasiektas, linkime sėkmės. Žvėryno gimnazijos ir Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto bendruomenių partnerystės dėka vyksta štai tokie prasmingi, smagūs, aplinkai draugiški edukaciniai renginiai.

Aplinkos apsaugos poskyris