Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ – kvietimas dalyvauti konkurse

Aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ šį rudenį ikimokyklinio amžiaus vaikus ir mokinius kviečia atskleisti savo kūrybinius gebėjimus suteikiant jau nereikalingais tapusiems daiktams antrą gyvenimą, o tuo pačiu įsitikinti, kad savo kūryba jie gali ženkliai prisidėti prie gamtos resursų saugojimo, išsiaiškinti kas yra žiedinė ekonomika ir kodėl rūpinantis mus supančia aplinka svarbu daiktus naudoti kaip įmanoma ilgiau.

Tad, jei namie prisikaupė per vasarą sprogusių kamuolių, sulūžusių instrumentų, o mokyklos lentynos lūžta nuo nebaigtų piešinių, kitų senokai pamirštų daiktų ar įvairių medžiagų likučių – visi šie daiktai gali tapti naujo pomėgio pradžia, kūrybinio darbo objektu. Nauda dviguba – nereikalingi daiktai neužims vietos ir galva nesisuks nuo minčių, kur juos išmesti, sumažės išmetamų atliekų kiekis, o vaikai galės save realizuoti kūryboje,  atrasti pomėgį, kuris ateityje gal būt nulems ir jų profesiją.

Konkursas vyksta jau septintąjį kartą ir per šiuos metus jo dalyviai, pasitelkę randamus medžiagų likučius bei nereikalingus daiktus, nuolat stebina savo sugebėjimu šiuos daiktus vėl paversti naudojamomis namų ar mokymo įstaigų dekoro detalėmis, interjero akcentais, aksesuarais, batais, baldais, žaidimais, dovanomis ar kitais jų fantazijos sukurtais ir rankomis įgyvendintais daiktais.

Šiais metais įsteigtos 8 prizinės vietos, kuriose prizus išsidalins dvejose – eko objektų ir žaidimų kategorijose kūrę keturių amžiaus grupių dalyviai.

Geriausi darbai bus eksponuojami dvi savaites truksiančioje parodoje, Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje. Konkurso nugalėtojai bus išaiškinti lapkričio 30 dieną „Kitos formos“ festivalyje. Jis lyg idėjų mugė skatins konkurso dalyvius pasidalyti gerąją patirtimi, susipažinti su bendraamžių kūryba. Festivalyje mokinių lauks tvarios ekologijos prizai ir įvairios edukacinės dirbtuvės bei paskaitos.

Konkursas vyksta nuo 2019 m. rugsėjo 9 dienos iki 2019 m. spalio 25 dienos 00:00 val. Dalyvio anketa pildoma vadovaujantis šioje nuorodoje pateikiama informacija: https://forms.gle/Ltm8qJ2ft2QEpw1J7.

KF_2019_NUOSTATAI

Konkursas organizuojamas VšĮ RV agentūra įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo projektą „Kita forma. Aplinkosauginės inovacijos Vilniuje“.

Daugiau informacijos: www.kita-forma.lt

Aplinkos apsaugos poskyris