Aplinkosauginės Vilniaus lopšelio-darželio „Jovarėlis“ veiklos

2021 metais Vilniaus lopšelio-darželio „Jovarėlis“ bendruomenė vykdo Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Jovarėlio sodelis“.

Suplanavus ir aptarus projekto veiklas, prasidėjo darbas: informacijos apie prieskonines žoleles ir pievoje žydinčius augalus, vaistažoles rinkimas ir sisteminimas; edukacinių filmukų apie prieskonines žoleles ir pievoje žydinčius augalus, vaistažoles kūrimas, talpinimas elektroninėje erdvėje; ekologinio sodo daržo įrengimas, vaismedžių apsauga, lysvių įrengimas, daržovių, prieskoninių žolelių, vaistažolių ir kt. augalų auginimas, priežiūra, edukacinės veiklos su vaikais šiose erdvėse; žydinčios pievelės įkūrimas ir edukacinės veiklos su vaikais pievelėje; Kneipo pažintinio-sveikatingumo tako, praturtinto aromatiniais augalais ir gamtos tyrinėjimų stotelės atnaujinimas; „Medžių šaknų“ stotelės atnaujinimas; vaikai su tėveliais fotografuoja, filmuoja gamtą ir kuria filmukus „Gamta vaikų akimis“ ir kitus; kūrybiniai darbai iš gamtinės medžiagos; edukacinė akcija „Rugiagėlė“; patirtinė ugdomoji vaikų veikla „Gurkšnis iš gamtos“ ir kt.

Jovarėlio sodelis 2021

Aplinkosauginės veiklos – STEAM ugdymo temos: dirvožemis (dirvožemio rūšys, laidumas vandeniui, humusas); Saulė (saulės nauda augalams, žemės šildymas, šiltnamio efektas); Vėjas (vėjo reikšmė gamtoje, vėjo stiprumas ir jo matavimo prietaisai, vėjo kryptis ir vėjarodė); Oras (mus supa oras, oro svoris, oro užterštumas).

Į aplinkosaugines veiklas įtraukė ir Vilniaus lopšelių-darželių „Riešutėlis“, „Saulėgrąža“ bendruomenes.

Sukurti edukaciniai filmukai:

„Levanda“ https://www.youtube.com/watch?v=_mGg8ZTVrPw

„Gamtos gurkšnis. Vaistažolės“ https://www.youtube.com/watch?v=RKn4QPLUOlU

„Margas prieskonių pasaulis arba gardi močiutės sriuba”   https://www.youtube.com/watch?v=vA7_4Ht2Hus

„Ekologiškos trąšos (humuso) ruošimas“ https://www.youtube.com/watch?v=Dc8amNT-l_A

Vaistažolinių arbatų nauda

Tikimasi, kad keisis projekto dalyvių požiūris į aplinką ir aplinkosauginį elgesį, bendruomenių nariai atsakingiau rūpinsis gamtine aplinka. Veiklos prisidės prie projekto dalyvių aplinkosauginio raštingumo ir gamtamokslinės kompetencijų tobulinimo.

Projekto „Jovarėlio sodelis“ veiklas koordinuoja pedagogės Gitana Jasionienė ir Živilė Girdijauskienė.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris