Aplinkosauginis seminaras visiems, kam rūpi žalių idėjų vystymas mieste

Antakalniečių bendruomenė kviečia vilniečius į nuotolinį dviejų valandų susitikimą lapkričio 27 dieną, penktadienį, nuo 15 val.

Pagrindinis šio aplinkosauginio renginio tikslas – dalintis patirtimi vystant bendruomenės narių ir miesto gyventojų požiūrį į atsakingą ir tausojantį gamtos vertybių naudojimą, atkūrimą, priežiūrą,  kuriant miesto daržus, gėlynus, natūralias pievas, perdirbant ir panaudojant namų atliekas trąšoms, auginant ir prižiūrint augmeniją butuose ir šalia gyvenamųjų namų.

Norinčius dalyvauti susitikime prašome iki lapkričio 24 d. atsiųsti savo kontaktinius duomenis: vardą, pavardę, telefoną, elektroninio pašto adresą šiuo adresu: taryba@antakalnieciai.lt
Jums bus atsiųsta renginio nuoroda per zoom platformą. Norinčių pasisakyti prašoma iš anksto nurodyti pasisakymo temą. Laikas tokiems pasisakymams skirtas renginio pabaigoje.

Preliminari renginio darbotvarkė.
Pranešimo trukmė 15 min.

  1. Užimtumo didinimo programa. Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Daiva Mikulskienė.
  2. RUrban, jo rezultatai ir ateities uždaviniai. Vilniaus miesto savivaldybės atstovė Aušra Sičiūnienė.
  3. Antakalniečių bendruomenės iniciatyvos P.Vileišio skvere. Antakalniečių bendruomenės narė Nora Strazdienė.
  4. Puoselėti aplinką, kurioje gyvenu. Ar tai legalu? Antakalnietės Daiva Jonikienėir Onutė Motiejūnaitė.
  5. Miesto daržininkystė Rasų kolonijoje. „Daržas2123“: daržo idėja, patirtis ir problemos. Vitebsko sodų grupės vadovė Aušra Vismantaitė.
  6. Bendruomenės daržo potencialas: teorija ir praktika. Pilaitės daržininkų „Idėjų lysvės“ atstovės Laura Petruškevičiūtėir Beatričė Umbrasaitė.
  7. Antakalniečių bendruomenės narys Gražvydas Jegelevičiuspasidalins vertingomis žiniomis apie daržininkystę mieste, augalo gyvenimo ciklus, kodėl svarbu auginti savo daržovių sėklas, apie senas vaismedžių veisles Lietuvoje ir kompostavimą.

Metodinę medžiagą šio pranešimo temomis vėliau bus galima rasti www.antakalnieciai.lt.

Vėliau renginio įrašą bus galima peržiūrėti www.antakalnieciai.lt

Kviečiam aktyviai dayvauti!

Renginys organizuojamas įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos projektą „Antakalniečių bendruomenės 2020 metų aplinkosauginio švietimo programa“ .

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris