Atsakingas plastiko vartojimas: kaip keisti įpročius ir tuo užkrėsti kitus

Vilniaus Žirmūnų gimnazijoje rugsėjo mėnesį vyko seminaras, kurio metu daugiau nei pusšimtis jaunuolių sužinojo apie atsakingo pakuočių vartojimo svarbą bei įgijo praktinių įgūdžių, kaip šias žinias perteikti kitiems.

Seminaras susilaukė ypač didelio susidomėjimo – susirinkusių dalyvių skaičius viršijo lūkesčius, o po renginio buvo suburta aktyvių savanorių komanda, kuri įgyvendins edukacinę akciją – jos metu savanoriai vilniečiams pasakos apie plastiko žalą bei kvies iškeisti turimą plastikinį pirkinių maišelį į daugkartinio naudojimo.

Ekologė Jūratė Mažeikytė seminaro dalyviams pristatė plastiko rūšis, jo žalą aplinkai bei sprendimus, kaip naudoti plastiką atsakingai – kuo mažiau kenkiant sau bei aplinkai, o Lietuvos policijos rėmėjų asociacijos prezidentas Sigitas Mecelica su renginio dalyviais diskutavo, kuo susijęs plastiko vartojimas ir pilietiškumas. Kartu su S. Mecelica jaunuoliai atliko ir praktinę užduotį, kurios metu įgijo žinių, kaip bendrauti su praeiviais, kaip įtikinti pašnekovus keisti jiems įprastą, tačiau aplinkai žalingą elgseną bei kaip reaguoti į įvairias iškilusias situacijas.

Žaliosios politikos instituto ir Jaunųjų žaliųjų organizacijos inicijuotas seminaras „Atsakingas plastiko vartojimas: kaip keisti įpročius ir tuo užkrėsti kitus“ yra viena iš projekto „Plastikinių maišelių monstrai – keiskime įpročius aplinkos labui“ veiklų. Projektas finansuojamos iš Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos.

Daugiau informacijos:

Šarūnė Dargytė
Ryšių su visuomene vadovė
Žaliosios politikos institutas
sarune.dargyte@gmail.com
+3706 574 6432