Bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų aplinkosauginio konkurso „Saugokime Žemę“ akimirkos

VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriaus bendruomenė 2023 metais vykdo Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Geri darbai“. Organizuojami aplinkosauginiai renginiai, kuriamos edukacinės erdvės, išleistas lankstinukas apie dekoratyvinius augalus želdiniuose.

Birželio 6 dieną VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių skyriuje vyko bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų aplinkosauginis konkursas „Saugokime Žemę“. Tai jau tradicinis aplinkosauginis renginys šioje mokykloje, jis buvo skirtas Pasaulinei aplinkos dienai. Jaukiai ir estetiškai papuošta renginio erdvė – lubinų kompozicijos ir dėmesys skirtas 2023 metų Vilniaus žaliųjų erdvių augalui – mėtai.

Konkurse dalyvavo 5 komandos mokinių iš skirtingų mokyklų (Vilniaus A. Kulviečio gimnazija, Lietuvos aklųjų ir silpnaregių ugdymo centras, VšĮ Vilniaus statybininkų rengimo centro Fabijoniškių ir Viršuliškių skyriai). Konkurso komisijos nariais buvo visų dalyvaujančių konkurse mokyklų mokytojų atstovai, pirmininkė – Vilniaus miesto savivaldybės ekologė dr. Ona Motiejūnaitė. Užduotys buvo įvairios: pažinti saugomus objektus, paukščių balsus, gyvūnus ir kt., saugomų teritorijų geografija, kūrybinė praktinė užduotis – iš molio nulipdyti smagų dirvos drėgmės matuoklį (jie tikrai buvo nuotaikingi!).

Smagu ir įdomu pasitikrinti žinias ir gauti naujų. Įdomu buvo pabendrauti su pedagogais ir mokiniais. Padėka išradingiesiems, kūrybingiesiems pedagogams, dalyvavusiems, organizavusiems konkursą. Padėka konkurso iniciatoriams, užduočių rengėjams ir pagrindiniams renginio vykdytojams, pedagogams: Aldonai Lukminienei, Laimai Juškėnienei, Daivai Atmanavičienei, Irmai Skujienei, Vaivai Butrimienei, Renatai Dubinskaitei-Marcelienei, Antanui Česui. Pagarba ir padėka neabejingiems mūsų aplinkai mokiniams. Nugalėtoju tapo Vilniaus A. Kulviečio gimnazijos komanda „Žalias drakonas“. Visi dalyviai buvo apdovanoti ir pagerbti, mokiniams ir jų pedagogams įteiktos padėkos, komandoms dovanos, o nugalėtojams – diplomai. Vyravo smagi atmosfera, dalyviai pasitikrino savo žinias ir įgijo naujų. Tad belieka tarti: nelikime abejingi mūsų aplinkai ir iki kitų susitikimų!

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris