Bernardinų sodas – žalioji edukacinė erdvė mokiniams

Vilniaus inžinerijos licėjus Bernardinų sode yra įrengęs edukacinę lysvę, kur mokiniai turi galimybę ne tik susipažinti su augalų įvairove, jų derinimo galimybėmis, botaninėmis savybėmis, bet ir ugdyti praktinius aplinkos tvarkymo įgūdžius projektuojant bei prižiūrint lysves. Mokiniams patinka, kai pamoka persikelia į Bernardinų sodą, kur jie gali natūraliai gamtoje apžiūrėti augalus, išrauti ne vietoje išdygusią piktžolę, rudenį pakelti nukritusį lapą ar pateikti naują idėją. Žaliosios mokymosi aplinkos skatina mokytojus dažniau ugdymo turinį pritaikyti gamtoje ir ugdyti mokinių aplinkos tyrėjo kompetenciją. Žaliosiose aplinkose yra visos galimybės integruotam mokymui.

Rugsėjo 22 dieną 5 a klasės mokiniai kartu su biologijos ir istorijos mokytojais vyko į Bernardinų sodą susipažinti su sodo istorija, architektūra, vienuolyno ekspozicijos medicininiais, arbatiniais, prieskoniniais ir valgomaisiais augalais. Mokiniai pasiskirstę į komandas gavo po užduočių vokelį. Viena iš užduočių buvo patyrinėti vienuolyno ekspozicijos augalus, juos apibūdinti ir sugrupuoti. Toliau mokiniai pasuko botaninės ekspozicijos link, kur sužinojo, kad augalus galima skirstyti ne tik pagal jų naudą, bet ir lapų formas, žiedynų tipus, mokėsi atpažinti vėjo apdulkinamus, šliaužiančius bei Lietuvos Raudonosios knygos augalus. Didžiausias iššūkis laukė mokyklos edukacinėje lysvėje, kur mokiniai išklausę mokytojos pasakojimo apie lysvėje augančių augalų istoriją, naudą, priežiūros darbus ir derinimo galimybes, dalyvavo protų mūšyje. Labai smagu mokiniams buvo surinkti lysvėje auginamų prieskoninių, vaistinių, aromatinių ir kitų naudingųjų žolynų herbarą.

Spalio 9 dieną 7e klasės mokiniai talkino Bernardinų sode tvarkant aplinką ir susipažino su rudeniniais darbais sode bei rudenį žydinčiais augalais.

Parengta pagal biologijos mokytojos Editos Lukšaitės informacinę medžiagą.

Aplinkos apsaugos poskyris