Vilniaus Bernardinų sode ir Kalnų parke – paukščių klausytuvės

Kviečiame dalyvauti unikaliame ekologinio švietimo renginyje – žygyje „Paukščių klausytuvės“.

Taip, mes ieškosime ir, žinoma, rasime Vilniaus miesto parkus puošiančius paukščius. O puošia jie ne tik savo spalvomis, ryškiaspalviais apdarais, bet ir balsų simfonijomis! Patikėkite jų tikrai netrūks.

Kieno arija garsiausia? Kas ten traška pakrūmėje, ar tikrai varnos meiliai kurkia? Kaip pažinti paukščių balsus? Į pagalbą ateis Lietuvos ornitologų draugijos ornitologas Gediminas Petkus, o jam talkins Vilniaus pilių edukatorius, archeologas bei ornitologas Stasys Patkauskas. Gediminas duos praktinių patarimų kaip mokytis atpažinti paukščius, parodys išmanių programėlių palengvinančių klausytojų darbą. Stasys parodys pačias slapčiausias pauksčių buveines, nes, galima sakyti, asmeniškai pažįsta visus Kalnų parko paukščius.

Kada ir kur vyks renginys?

Paukščių klausytuvės įvyks birželio 3 d., šeštadienį.  Susitikime Vilniaus mieste, prie „Rotondos“, Gedimino kalno papėdėje 10.00 val. Maršrutas – pro Bernardinų sodą į „Kalnų parką“ trukmė apie 2 val.

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija dėl riboto žmonių skaičiaus. Registracija, vyksta adresu: https://forms.gle/UyL3kqNVUehkqUcq5

Paminėsime parkų dieną ir Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną.

Birželio 2 – 4 d. Europos parkuose ir istoriniuose soduose vyks renginys „Rendez vous aux jardins“ /„Susitikime parkuose“. Šių metų renginio tema – sodų melodijos. Europos parkuose bus klausomasi sklindančių garsų, pradedant paukščių giesmėmis, gyvūnų šauksmais, vandens čiurlenimu, vėjo šėlsmu… baigiant orkestrine muzika. Visi Europos parkai buvo kviečiami prisijungti prie šio renginio. Vilniaus pilių rezervato teritorijoje esančiame „Kalnų parke“ verdanti gyvybė  ir ornitologinė įvairovė, nors ir miesto centre, nuostabi.  Ją tikrai verta išgirsti ir pažinti, todėl jungiamės prie Europos parkų iniciatyvos.

Šią dieną Bernardinų sode ir Kalnų parke išgirsime nemažai giesmininkų. Klausysimės kaip gieda zylės, musinukės, kielės, pečialindos, strazdai, liepsnelės, devynbalsės, bukučiai, lipučiai, svilikėlis ir dar daug kitų paukščių.

Atsižvelgiant į oro sąlygas pasirūpinkite tinkama apranga bei patogiais, žygiui tinkamais, batais. Bus reikalingas išmanusis telefonas su internetu  – reikės parsisiųsti nemokamą programėlę.

Renginį organizuoja Vilniaus pilių valstybinio kultūrinio rezervato direkcija ir Lietuvos ornitologų draugija. Šis renginys yra vienas iš projekto „Atrask ir pažink Vilniaus miesto žaliąsias erdves“ veiklų, kurį finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė iš Ekologinio švietimo programos lėšų. Projektą inicijavo Lietuvos ornitologų draugija.

Žemėlapis, kur yra Vilniaus pilių kupolas: https://bit.ly/3vXJ9UR.

Turite klausimų, prašome kreiptis el. paštu: vilniauspilys@gmail.com .