Biologinės įvairovės diena Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro technologijų skyriuje

Birželio 20 dieną Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro technologijų skyriuje vyko Biologinės įvairovės diena. Renginys organizuotas ypatingu gamtoje metu – virsmo gamtoje laikotarpiu, visai augmenijai suklestėjus, pasiekus brandą, prieš pat Jonines, kai rengiamasi eiti ieškoti paparčio žiedo ir atlikti Rasos šventės ritualus. Kūrybinga įstaigos bendruomenė suorganizavo turiningą ir prasmingą renginį. Šiais metais bendruomenė vykdo Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Gamtos kuprinė kiekvienam“, organizuojami įvairūs aplinkosauginiai renginiai, užsimezgė bendradarbiavimas su savivaldybės aplinkosaugininkais.

Nuotraukose: organizatoriai renginiui pasiruošę, priemonės, augalai laukia kūrėjų, foto sienelės – norinčių fotografuotis pasipuošus augalų vainikais.

Renginio dalyvius pasveikino Verslo ir svetingumo profesinės karjeros centro direktorius Saulius Zybartas, Vilniaus miesto savivaldybės ekologė dr. Ona Motiejūnaitė. Įstaigoje svečiavosi mokiniai ir mokytojai iš Verkių mokyklos daugiafunkcio centro, kurie visus pasveikino skambiomis dainomis. Renginio vedantysis pažėrė klausimų, mįslių, tačiau tuoj pat išgirdo mokinių atsakymus. O atsakiusieji buvo apdovanoti prizais – aplinkosauginėmis knygelėmis ir žaidimais, kuriuos parūpino savivaldybės ekologė.

Mokiniai buvo pakviesti dalyvauti veiklose: sportuoti, pinti vainikus, kurti koliažus iš gamtinės medžiagos ir antrinių žaliavų, dažyti audinius augalais. Buvo ir virėjų grupė, kuri visiems dalyviams ruošė vaišes. Veiklos vyko aktyviai, mokiniai stengėsi sukurti kuo įdomesnius darbelius, gražesnius vainikus nupinti, kuo taikliau į krepšį pataikyti ar kuo daugiau atsispaudimų padaryti. Džiugu matyti mokinių akyse džiaugsmą, patirtą atradimo nuostabą, norą kurti ir eksponuoti savo kūrybą. Visi veiklų dalyviai buvo apdovanoti dovanėlėmis. Po veiklų laukė skanios vaišės, malonus bendravimas ir renginio aptarimas.

Nuotraukose veiklų akimirkos.

Mokiniams patiko kūrybinis darbas – audinių dažymas augalais.

Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris