Edukacinė erdvė „Grūdinių kultūrų laukas“

Vilniaus lopšelio-darželio „Pušynėlis“ bendruomenė aktyviai kuria įstaigos aplinkoje žaliąsias edukacines erdves ir kūrybingai jas naudoja vaikų ugdymui(si). Įstaigos teritorijoje jau funkcionuoja per edukacinių 10 erdvių. 2020 metais bendruomenė įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mes – gamtai, gamta – mums“, kurio vykdymo metu sukūrė dar 3 naujas edukacines erdves ir atnaujino 10 esamų erdvių. Prie medžių galima pamatyti informacines lenteles su medžių vardais, darbui edukacinėse erdvėse sukurta metodinė medžiaga.

Edukacinė erdvė „Grūdinių kultūrų laukas“. Šioje erdvėje vaikai, padedant pedagogėms, sėjo avižas ir jas augino, prižiūrėjo. Kol avižos augo, vaikai rinko informaciją iš knygų apie grūdines kultūras, žiūrėjo filmukus, išsiaiškino kaip gaunami grūdai ir kur jie naudojami, koks duonos kelias iki mūsų stalo. Jau ir suaugę ne visi gali atskirti rugius nuo kviečių ar miežių. Puiku būtų įrengti grūdinių kultūrų ekspoziciją, kurioje būtų galima matyti įvairias grūdines kultūras, grūdus, kas iš jų gaminama. Paskanauti įvairių grūdų košių ir išrinkti skaniausias. Daug įdomių veiklų susijusių su grūdinėmis kultūromis. Todėl tokios edukacinės erdvės naudojimas ugdyme yra labai svarbus.

Patirtis Grūdinių kultūrų laukas

Žaliųjų edukacinių erdvių kūrimo ir naudojimo klausimais konsultuoja ekologė doc. dr. Ona Motiejūnaitė: Ona.Motiejunaitė@vilnius.lt

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris