Gamtos pagerbimo šventė Vilniaus lopšelyje-darželyje „Šnekutis“

Vilniaus lopšelio-darželio  „Šnekutis“ bendruomenė 2024 metais vykdo Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Dobiliukų fėjos žinutė“. Viena iš projekto veiklų – stebėjimai meteorologinėje stotelėje. Įsigijus meteorologinę stotelę, nutarta ją pristatyti visai bendruomenei. Įstaigoje jau ne vienerius metus organizuojama Joninių šventė. Todėl buvo nutarta šiuos du renginius sujungti ir taip pagerbti gamtą, paskatinti vaikus stebėti joje vykstančius pokyčius.

Birželio 21 dieną jau nuo pat ryto darželio žaliosiose erdvėse vyko pasiruošimas: pinami vainikai, puošiami Joninių vartai, repetuojami šokiai ir dainos, ruošiamos vaišės.

Šventės pradžioje visa bendruomenė, pasidabinusi vainikais, susikibo rankomis ratu, visiems buvo pasakyta, kad šią ypatingą gamtos šventę reikia švęsti su švariomis mintimis, švariu kūnu, o tam reikia praeiti pro augalais puoštus Joninių vartus ir simboliškai nusiplauti rankas. Kad sužinoti koks bus oras, naudota meteorologinė stotelė, kurios rodmenis vaikai itin atidžiai studijavo ir apsidžiaugė, kad bus saulėta ir be lietaus diena. Po to buvo vainikuoti Jonai, visi šoko ir dainavo (šokiai ir dainos gamtos tema). Žinoma, nepamirštas buvo ir paparčio žiedas. Visi puolė jo ieškoti. Pasisekė vienai mergaitei. Šiais metais papartis pražydo bajorės žiedynais. Smagu plukdyti, bandyti užmesti ant stulpelio vainiką. Dar pašokus ir padainavus, buvo galima paskanauti skania gira, keptomis bulvėmis ir duona.

Kūrybingieji pedagogai veda savo ugdytinius gamtos takais, supažindina su tradicijomis, moko gerbti ir puoselėti gamtą ir vieni kitus.

Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris