Gamtos pažinimo link – Aš ir Tu pojūčių takeliu

Vilniaus lopšelio-darželio „Pilaitukas“ kieme „Bitučių“ grupės tėvelių iniciatyva dar  2018 metų vasarą buvo įrengtas pojūčių takelis. Darželio vaikai jau nuo minėtų metų vasaros turėjo galimybę masažuoti kojų pėdutes. Tačiau kadangi vaikų daug, ne visuomet visi galėjo juo pasimėgauti, o ir takelio įrengimui buvo panaudoti ne vien mūsų motulės gamtos lobiai…

Todėl bendruomenė norėjo daugiau ir geriau, ne tik masažuoti pėdutes, bet ir pajusti tiesioginį sąlytį su gyvąja ir negyvąja gamta. Ugdyti vaikų ekologinį sąmoningumą, leisti vaikams patirti gamtą visais penkiais savo pojūčiais! Pirmiausia mintyse, o tada jau popieriaus lape buvo sudėliotos idėjos ir norai. Kad būtų galima juos įgyvendinti rasta išeitis – nutarta dalyvauti visuomenės aplinkosauginio švietimo projektų konkurse. Tereikėjo užpildyti visuomenės aplinkosauginio švietimo projektų, finansuojamų Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos rėmimo specialiosios programos lėšomis, konkurso paraišką. Visa bendruomenė labai apsidžiaugė gavus finansavimą savo rengtam projektui „Gamtos pažinimo link – Aš ir Tu pojūčių takeliu“. Visi kuo skubiau kibo į darbus. Ir štai, visos šaunios lopšelio-darželio „Pilaitukas“ komandos dėka įgyvendinta svajonė – įrengtas pojūčių takas,  kurį sudaro 15 skirtingomis gyvosios ir negyvosios gamtos medžiagomis užpildytų segmentų. Jais bėgiodami basomis kojytėmis, tyrinėdami, čiupinėdami, vaikai turės galimybę patirti visą netikėtų pojūčių gamą. Šis potyris privers nusišypsoti ar aiktelėti iš netikėtumo kiekvieną nutolusį nuo gamtos šiuolaikinį žmogų. Dabar vėl visa bendruomenė laukia šilto pavasario, kai bus galima vaikščioti savo pačių įrengtu erdviu ir gamta alsuojančiu takeliu. Galbūt po šio pasivaikščiojimo daugiau nebenorėsime apsiauti batų,  būsime dar vienu žingsneliu arčiau gamtos. Šia nauja edukacine erdve džiaugiasi visa bendruomenė.

Pojūčių takas mūsų kieme

Savo įstaigos aplinkoje pedagogai su vaikais išsiaiškino kokie medžiai auga, sužinojo jų vardus, rinko informaciją apie medžius. Pagamino informacines lenteles, skirtas susipažinti su medžiais. Taip įkurta dar viena žalioji edukacinė erdvė medžiams pažinti.

Projekto vadovė: „Projekto aplinkosauginės veiklos suaktyvino visą bendruomenę, atkreipėme dėmesį į gamtos gyvenimo savitumus, kokia turtinga ir įvairi gamta, kokia didelė biologinė įvairovė, supratome jos saugojimo svarbą“.

Parengta pagal Vilniaus darželio-lopšelio „Pilaitukas“ bendruomenės medžiagą.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris