Gamtos tyrimams darželyje – mobili tyrinėjimų laboratorija

Vilniaus lopšelio-darželio „Jovarėlis“ bendruomenė 2020 metais įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Medžių pavėsyje“. Projekto vadovė Audronė Boikovienė, koordinatorė – Fausta Gutauskienė. Aktyviai ir kūrybingai į naujos edukacinės erdvės kūrimą ir naudojimą įsijungė visos pedagogės, kartu darbavosi vaikai ir tėveliai.

Mobili tyrinėjimų laboratorija. Dalį priemonių pagamino pedagogai su vaikais, dalis – įsigyta. Laboratorijoje esančiomis priemonėmis naudojosi viso darželio vaikai. Jie atliko tyrimus, eksperimentus. Ypač vaikams patiko su vabalų stebėjimo indeliais apžiūrinėti smulkias sėklytes, tokias kaip beržo, įsitikinti, kad jos tikrai turi sparnelius ir panašios į drugelius. Vaikai svėrė medžių vaisius, lygino. Plukdė įvairią gamtinę medžiagą, aiškinosi kas skęsta, o kas plaukia, filtravo vandenį, matavo medžio kamienus, skaičiavo, dėliojo medžių mąstymo žemėlapius, kūrė darbelius.

Vykdomas projektas visą bendruomenę subūrė ekologinio švietimo veikloms, kurios buvo įstaigoje naujos, įdomios ir prasmingos. Pedagogams darbo buvo daugiau, tačiau įrengus edukacines erdves, įsigijus priemonių gamtos tyrimams, parengus metodikas, ateityje veiklos bus tik tobulinamos ir plėtojamos. Vaikams veiklos gamtoje leidžia patirti atradimo džiaugsmą, pažinti pasaulį, ugdo jų ekologinę savimonę.

Patyrimai. Eksperimentai su gamtine medžiaga

 

Kiekviename žmoguje gamta daigina naudingus pasėlius arba piktžoles; tegu jis laiku laisto juos ir naikina jas (F. Bekonas).

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris