Grybų karalystę vaikai sukūrė iš antrinių žaliavų

Santariškių lopšelio-darželio bendruomenė 2020 metais vykdė Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mažieji gamtos saugotojai“. Viena iš projekto veiklų buvo skirta mokymams kaip teisingai rūšiuoti atliekas ir kodėl tai reikia daryti, aplinkai draugiško vartotojo ugdymui. Daugelis atliekų gali būti naudojamos dar kelis kartus. Vaikams ypač patiko kūrybinė veikla – grybų karalystės kūrimas iš antrinių žaliavų.

Parodą „Grybų karalystė“ organizavo “Žvirbliukų” ir “Ežiukų” grupių pedagogės. Joje dalyvavo visų grupių pedagogės, tėveliai, vaikai. Kurdami dalyviai galėjo išreikšti savo kūrybiškumą, nuotaiką, prisiminti miškuose augančių grybų pavadinimus, spalvas, formą. Kuriant grybus panaudotos antrinių žaliavų medžiagos jogurto indeliai, netinkamas kartonas, gėlių vazonėliai, dubenėliai. Taip ugdoma vaikų ekologinė savimonė, vaikai įpras teisingai tvarkyti atliekas ir jas panaudoti kitom reikmėms.

Smagu pasidžiaugti dalyvių kūrybiškumu, išradingumu, o ir galimybe tyrinėti. Darbai papuošė kiemą, teikė džiaugsmo atvykstant į darželį, skatino bendrauti, atrasti, tyrinėti, lavino vaikų kalbą….Kiekvienas vaikas norėjo pasidžiaugti auklėtojų, tėvelių ar pačių pagamintais -„užaugintais“ grybais. Darbais visi galėjo grožėtis darželio centriniame kiemelyje.

„Man tai tas Baravykas labai patinka. Jis toks kaip jogurtas“– Rugilė („Žvirbliukų“gr.)

„Va, po tom musmirėm tai sraigė gal gyvena“– Mėja („Pagrandukų“ gr.)

„Aš su mama vakar namie dariau. Aš taškelius piešiau“– Mėja („Pagrandukų“ gr.)

 

Parengta pagal projekto „Mažieji gamtos saugotojai“ medžiagą.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris