Įgyvendintas Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos projektas Aplinkosauginis festivalis šeimai „Gamtos lobių medžioklė“

Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą Aplinkosauginis festivalis šeimai „Gamtos lobių medžioklė“ įgyvendino VšĮ „Žaliosios politikos institutas“.

Vykdant projekto veiklas buvo organizuotas renginys šeimai „Gamtos lobių medžioklė“ .

2022-08-28. Renginys/festivalis šeimai „Gamtos lobių medžioklė“ . Renginys vyko Bernardinų sode, jo trukmė 4 val. Dalyvavo 24 komandos, kurias sudarė 87 asmenys. Prieš renginį buvo sukurta žaidimo schema, kurią sudarė: 10 klausimų, lobių žemėlapis, kryžiažodis ir teisingų atsakymų paaiškinimai. Dalyviams įteikti prizai. Prie šio projekto įgyvendinimo prisidėjo VšĮ „Žaliasis taškas“ – organizacija įsteigė papildomus prizus žaidimo dalyviams, taip pat padėjo organizuoti renginio dieną vykusias rūšiavimo varžybas. Prizus nugalėtojams taip pat įsteigė projektą Klimatosūkis įgyvendinantis Lietuvos gamtos fondas. Ši organizacija padovanojo 8 vnt. stalo žaidimų apie aplinkos tausojimą ir darnų miesto vystymą.

Atsakymai į klausimus  Atsakymai

Renginio aprašymas  Renginio aprašas

Projektas ir po jo įgyvendinimo buvo pasiekiamas Bernardinų sode ir vėliau, kur parko lankytojai galės žaisti jį individualiai ir daugiau sužinoti apie juos supančią gamtą.

„Gamtos lobių medžioklės“ – žaidimas savarankiškiems. Siekiant suteikti projektui didesnę ilgalaikę vertę ir išplėsti į projektą įtrauktų Vilniaus miesto gyventojų skaičių, „Gamtos lobių medžioklės“ žaidimas buvo pritaikytas savarankiškam dalyvavimui. Bernardinų sodo prieigose buvo įrengta informacinė lentelė su informacija apie žaidimą ir QR kodu, kurį nuskaitęs telefonu parko lankytojas savo telefone išvysta žemėlapį. Jame pažymėta 10 taškų su užduotimis. Pasiekęs kiekvieną žemėlapyje pažymėtą tašką dalyvis randa vis kitą lentelę su klausimu. Atsakymus jis turi įrašyti į internete patalpintą interaktyvų kryžiažodį. Paskutiniame, 10-ajame taške, randama lentelė su atsakymais ir jų paaiškinimais. Juos galima peržiūrėti čia: http://zaliojipolitika.lt/wp-content/uploads/2022/09/10.pdf. Tokiu būdu žaidimą išbandė dar per 680 žmonių.

Tikimasi, kad projektas paskatins ilgalaikius projekto naudą gavusių vilniečių elgsenos pokyčius – bent dalis jų rinksis aplinkai draugiškesnį gyvenimo būdą, atsakingiau vartos, saugos juos supančią gamtą ir jos išteklius.

Edukacinių erdvių Bernardinų sode įrengimas. Renginio „Gamtos lobių medžioklės“ dieną (2022-08-28) sode buvo pastatyta palapinė, o joje įrengtos edukacinės erdvės – renginio dalyviai ir kiti sodo lankytojai galėjo sužinoti apie atliekų tvarkymo iššūkius ir teisingą rūšiavimą, mikroplastiko taršą ir jo prevenciją bei kitą su aplinkosauga susijusią informaciją. Greta palapinės taip pat buvo įrengtos žaidimų erdvės – šeimos galėjo sustiprinti savo komandinius įgūdžius, taip pat pasitikrinti žinias rūšiavimo varžybose.

Viešinimas, sklaida

Projekto viešinimas vyko rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Informacija apie renginį buvo skleidžiama socialiniuose tinkluose, žiniasklaidoje bei buvo platinama elektroniniu paštu. Socialiniuose tinkluose buvo skelbiamas renginio anonsas (Facebook renginys), dalinamasi renginio akimirkomis, taip pat buvo paskelbti trys edukacinę vertę turintys įrašai, kuriais buvo siekiama anonsuoti galimybę išbandyti parke įrengtą žaidimą. Iš viso socialiniuose tinkluose buvo pasiekta bent 70 000 vartotojų. Viešinimas žiniasklaidoje vyko dviem etapais – prieš ir po renginio. Prieš renginį buvo parengtas ir išplatintas anonsinis pranešimas žiniasklaidai.

Po renginio (kartu su nuotraukomis) išplatintas dar vienas pranešimas spaudai, taip pat buvo parengtas televizijos reportažas, kuriame anonsuota galimybė išbandyti Bernardinų sode įrengtą interaktyvų žaidimą. Iš viso projektas žiniasklaidoje paminėtas 6 kartus (5 tekstai ir 1 TV reportažas). Informacija apie renginį buvo skleidžiama ir elektroniniu paštu. Išsiųsta bent 250 kvietimų įvairioms Vilniaus mieste veikiančioms organizacijoms.

Informacija skelbta:

https://www.facebook.com/events/747769966521376/?ref=newsfeed  Pranešimas žiniasklaidai prieš renginį: – https://www.delfi.lt/grynas/gamta/bernardinu-sode-vyks-gamtos-lobiu-medziokle-kvieciadalyvauti.d?id=91011155

Visa nuotraukų galerija: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.5011579018948826&type=3

TV reportažas po renginio: https://tv.lrytas.lt/zinios/lietuvos-diena/2022/09/25/news/bernardinu-sodas-kviecia-ne-tikpasigrozeti-aplinka-bet-ir-pazinti-jo-istorija-sugalvojo-interaktyvu-zaidima-24683811/

Pranešimai žiniasklaidai: https://madeinvilnius.lt/naujienos/miestas/bernardinu-sodo-lankytojai-gales-susipazinti-su-parkogamta-zaisdami-interaktyvu-zaidima/   https://www.lrt.lt/naujienos/gyvenimas/13/1775712/kviecia-i-gamtos-lobiu-medziokle-bernardinusode-interaktyvus-zaidimas-supazindins-su-parko-gamta

https://www.lrytas.lt/gamta/zeme/2022/09/08/news/bernardinu-sode-interaktyvi-pramoga-kviecia-igamtos-lobiu-medziokle—24502472  https://www.elta.lt/lt/pranesimai-spaudai/bernardinu-sodo-lankytojai-gales-susipazinti-su-parkogamta-zaisdami-interaktyvu-zaidima-232943

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris