Informacija apie aplinkosauginio švietimo projektų veiklas televizijos laidose

Apie Vilniaus miesto savivaldybės ekologinio ir aplinkosauginio švietimo projektus, vykdomas švietėjiškas veiklas gana plačiai visuomenė informuojama TV laidose, kurios 2018 metų rudenį transliuotos Nacionalinės aprėpties  LRT Plius kanalu su daugkartiniais anonsais prieš transliavimą ir pakartojimu po. Laidos talpinamos LRT mediatekoje, tinklalapyje „Pradėk nuo savęs“, jas visada galima peržiūrėti.

  1. 2018-10-07. Laida apie Vilniaus kolegijos Agrotechnologijų fakulteto augyne, esančiame Buivydiškėse, rengiamas edukacijas, skirtas įvairių amžiaus grupių žmonėms supažindinti su mus supančia aplinka, augalų pasauliu. Laidoje edukacijoje dalyvauja darželinukai, įgyjantys botaninių ir ornitologinių, aplinkos saugojimo žinių, pristatomi ir čia vykstantys užsiėmimai  pedagogams. Šioje aplinkoje vykdomas ir  vienas iš daugelio Vilniaus Savivaldybės remiamų aplinkosauginio švietimo projektų.

http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013703746/pradek-nuo-saves#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1722000    (žiūrėti nuo 16.53 minutės)

  1. 2018-10-14. Laida apie Grigiškių vaikų dienos centro „Grijos vaikai“ vykdomą aplinkosauginę veiklą, jos gebėjimą rūpintis socialiai pažeidžiamais mokyklinio amžiaus vaikais, suteikti jiems galimybę tyrinėti ir tvarkyti aplinką, kurti, mokytis, ramiai ir saugiai leisti popamokinį laiką ir tuo pačiu dalyvauti bendruomenės veikloje gražinant Grigiškių  žaliąsias rekreacines erdves. Interviu su vicemere Edita Tamošiūnaite. Informacija apie Eksperimentines darnaus vystymosi pamokėles su piešinių konkursu moksleiviams Verkių atsinaujinančios energetikos ekspozicijoje.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013704215/pradek-nuo-saves#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1646000

  1. 2018-10-28. Laida apie itin aktyvios Antakalnio bendruomenės aplinkosauginę veiklą. Tai irgi vienas iš daugelio Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkosauginio švietimo programos projektų, ir vadinasi jis „Atviro edukacinio sodo ir daržo įrengimas prie bendruomenės centro „Miesto laboratorija“. Sodas skirtas ir visai mažiems, ir suaugusiems, norintiems ištrūkti iš miesto mūrų ir panerti rankas į žemę. Mažieji gauna galimybę fantazuoti netradicinėje virtuvėlėje. Ši vieta Sapiegų parke buvo virtusi šiukšlynu, tačiau aktyvių gyventojų darbštumo ir kūrybiškumo dėka, tapo malonia rekreacine ir edukacine erdve. Puikus pavyzdys kaip bendruomenė gali sau sukurti  žaliąsias erdves ir darniai gyventi su gamta. Yra sodas, daržas, vaikų žaidimų vieta. Čia įrengė ir lietaus vandens surinkimo sistemą, kompostines. Viską tvarko, kuria ir leidžia laisvalaikį bendruomeniškai. Šalia veikia bendruomenės kavinė.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013705234/pradek-nuo-saves#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1657000

4.2018-11-04. Žirmūnų darželyje Rūta prieš keletą metų gimė idėja rengti  Oranžinio traukinio šventę – vaikai iš sėklytės užaugina daigelius, šiuos dovanoja kitiems ir patys su tėvais ar seneliais augina iki rudens, o tada Vingio parke visi organizuoja šventę. Ekologija, žemdirbystės  pagrindai, kolektyviškumas ir dar daug elementų sujungiama šioje akcijoje, kuri jau išplito po visą Lietuvą ir net  rado atgarsį užsienyje. Tai dar vienas Vilniaus miesto savivaldybės aplinkosauginio švietimo projektas.

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/1013705667/pradek-nuo-saves#wowzaplaystart=0&wowzaplayduration=1618000 (žiūrėti nuo 17.10 min.)

Televizijos laidų transliavimas LRT kultūra pozicijoje „Pradėk nuo savęs“ buvo  nuolat anonsuojamos  įprastine tvarka TV tinklelyje. Laidos patalpintos tinklalapyje www.pradeknuosaves.lt ir www.lrt/mediateka.lt.

Laidos  buvo transliuojamos nacionalinės aprėpties TV kanalu, kurio matomumo zona – ne mažiau 60 % Lietuvos  gyventojų. Vienos laidos  žiūrovų skaičius pagal TV reitingavimo ir stebėjimo sistemą – ne mažiau 10 000 žmonių. Visas laidas  stebėjusių skaičius – ne mažiau 40000 žiūrovų.

Apie Verkių atsinaujinančios energetikos ekspozicijoje vykusias aplinkosauginio švietimo pamokėles pradinukams: http://www.pradeknuosaves.lt/verkiu-atsinaujinancios-energetikos-ekspozicijoje-vilniaus-pradinukai-2/

Aplinkos apsaugos poskyris