Kaimynai dalijosi derliumi, mokėsi vieni iš kitų

Rugsėjo 13 d. Vilniaus inžinerijos licėjaus pradinukai dalyvavo Antakalniečių bendruomenės ir sodo daržininkų surengtoje Derliaus šventėje ir Antakalnio kaimynų dienoje, kuri vyko Sapiegų parke. Antakalniečių bendruomenė turi savo daržą, kuriame vyksta bendruomenės susibūrimai, švietėjiški renginiai. Jau tradicija tapo rudenį organizuoti derliaus šventę ir tuo pačiu apibendrinti bendruomenės sode vykdomos veiklos rezultatus.

Antakalnio bendruomenė ir Vilniaus inžinerijos licėjus įgyvendina Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektus „Antakalniečių sodo plėtra – bendruomeninės daržininkystės populiarinimas Antakalnyje“ ir ,,Sulaikykime žemę – jai žaluma reikalinga“. Projektų švietėjiškuose renginiuose mokomasi pažinti mus supančią aplinką, ją globoti, tobulinama asmens gamtamokslinė kompetencija.

Derliau šventės ir Antakalnio kaimynų dienos tikslas – suburti bendruomenę bendrai veiklai bei paskatinti domėjimąsi aplinkosauga, natūralaus maisto auginimo metodais, ekologine žemdirbyste. Smagu pabūti drauge, pasilinksminti ir kartu įgyti naujų žinių bei gebėjimų. Šventės metu mokiniai dalyvavo akcijoje „Dalinkis ir dalyvauk“, ragavo „Draugų uogienę“, moliūgų sriubą, pyragus, grožėjosi daržovių paroda. Nusifotografavo su moliūgu-čempionu, kuris svėrė 100 kg! Klausėsi žolininkės Noros patarimų, kuri paaiškino ir pamokė susirinkusiuosius, kaip auginti prieskoninius augalus, vaistažoles. Nusiskynę po melisos, raudonėlio, čiobrelio, mėtos, levandos šakelę mažieji džiaugėsi, galėsiantys grįžę pasigardinti ne vieną arbatos puodelį.

Skautai pamokė mažesniuosius dalyvius, kaip užsikurti laužą, vaišino vaistažolių arbata, mokė surišti vėjo, audėjos, draugystės ir kitus mazgus, aiškino jų atsiradimo istorijas. Kartu su skautais mokiniai žaidė daug smagių žaidimų, po kurių draugiškai ant laužo kepė duonelę.

Derliaus šventė apvainikavo šių metų sezono darbų pabaigą Antakalniečių sode. Daržininkai pasidžiaugė ir su Antakalnio bendruomene pasidalino nauju rudeniniu derliumi.

Iš šventės pradinukai grįžo pilni įspūdžių ir naujų idėjų. Vykdydami aplinkosauginio projekto veiklas mokiniai ir mokytojai yra suplanavę visą eilę renginių, kurių metu geriau pažins savo miestą, jo aplinką, mokysis ją tausoti, įgys motyvų pasirinkti aplinkai draugišką gyvenimo būdą.

Šventės įspūdžius apibendrino Vilniaus inžinerijos licėjaus 3a ir 3b mokytojos Lina Kairiūkštienė ir Rita Stasiškienė.

Visuomenės aplinkosauginio švietimo projekto „Sulaikykime žemę – jai žaluma reikalinga“ veiklų sąrašas

Aplinkos apsaugos skyrius

Vyriausioji specialistė dr. Ona Motiejūnaitė