Parengtas ir išleistas katalogas „Kita forma 2017/2018“

Įgyvendinant visuomenės aplinkosauginio švietimo projektus „Kita forma Vilniuje“ ir „Kita forma muziejuje“ VšĮ „RV agentūra“ specialistai, apibendrindami kūrybinių dirbtuvių patirtį, parengė daiktų, gaminamų iš antrinių žaliavų, katalogą. 2018 metų rudenį buvo organizuota apie 20 seminarų – kūrybinių praktikumų, skirtų atliekų susidarymo prevencijai  populiarinti ir skatinti, pravestas konkursas „Kita forma“, organizuota geriausių konkurso darbų paroda, konferencija „Tvari aplinka. Žiedinė ekonomika“. Aplinkos apsaugos klausimus nagrinėjo įvairių sričių specialistai (gamtininkai, ekologai, menininkai, pedagogai ir kt.). Šia veikla siekiama skatinti visuomenę vengti atliekų susidarymo, daiktus naudoti pakartotinai ir taip pailginti jų naudojimo laiką. Į dirbtuves kviesti mokiniai, šeimos, visi vilniečiai skatinant juos drauge praleisti laiką ir sugriauti mitą, jog geri daiktai – tik iš naujų žaliavų, o daiktas padarytas iš atliekų, vertas tik vietos šiukšlinėje. Dirbtuvės buvo skirtos parodyti vilniečiams, jog nebūtina pramogauti, pirkti dovanas ar žaislus ir leisti laiką bei pinigus prekybos centruose – daug svarbiau laikas praleistas drauge, siekiant bendro tikslo, neskubant, besišnekučiuojant, ir , žinoma, formuojant suvokimą apie gamtos tausojimą, žiedinę ekonomiką ir galimą kiekvieno žmogaus svarų indėlį saugant aplinką. 

Šiame leidinyje rasite daug pavyzdžių, kaip namuose randamas antrines žaliavas panaudoti naujų daiktų ar šventinių dekoracijų sukūrimui. Jūsų patogumui visi darbeliai suskirstyti pagal metų laikus ir šventes, tad kiekvienos iš jų proga, galite suorganizuoti kūrybines dirbtuves, kurių metu ne tik kokybiškai praleisite laiką bendraudami, sukaupsite šiltų atsiminimų, bet ir mokysite vaikus, kurie matydami suaugusiųjų rodomą praktinį pavyzdį, žinias, pateikiamas kūrybine žaidimo forma, įsisavins lengviau, o tokie svarbūs procesai, kaip tausojimas, perdirbimas ir antrinis panaudojimas laikui bėgant taps vis svarbesni šiuolaikinio žmogaus elgsenoje. 

Katalogą rasite: https://issuu.com/kita-forma/docs/katalogas_kita-forma_2017-2018

Katalogas „Muzika kiekvieno rankose“: http://kita-forma.lt/wp-content/uploads/2019/03/Leidinys_Muzika-kiekvieno-rankose_2018.pdf

Kitų metų katalogai:

https://issuu.com/kita-forma/docs/kita_-forma_katalogas_2016

https://issuu.com/kita-forma/docs/kita-forma-2015-katalogas

Apie aplinkosauginio švietimo projektus:

http://kita-forma.lt/apie/projektas-kita-forma/#kita-forma-konkursas

http://kita-forma.lt/apie/projektas-kita-forma/kita-forma-2018/

Parengtas ir išleistas katalogas „Kalėdų spalvos – 2018“

Leidinys skirtas pedagogams, šeimoms, visiems norintiems kurti kalėdines dekoracijas iš antrinių žaliavų ir kūrybiškai tausoti aplinką.

Viešoji įstaiga „Nepriklausomi projektai“ 2018 metais įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės ekologinio švietimo projektą „Kalėdų spalvos“. Mokyklose buvo organizuotas konkursas, kurio dalyviai kūrybinėse dirbtuvėse mokėsi gaminti žaislus ir dekoracijas iš gamtinių medžiagų, antrinių žaliavų. Konkurse dalyvaujančios įstaigos konkursui pateikė po šešias pačių pagamintų skirtingų kalėdinių žaislų nuotraukas (jpg formatu) ir kelias nuotraukas, kuriose matyti, kaip vaikai gamina žaislus. Konkurse dalyvavo atstovai iš 71 ugdymo įstaigos, apie 2000 dalyvių. Vertinimo komisija, susidedanti iš dailininkų ir aplinkosaugininkų, išrinko konkurso nugalėtojus.

Geriausius darbus galima rasti leidinyje. Šiame leidinyje pateikti aplinkai draugiškų gaminių pavyzdžiai, kurie, tikimasi, įkvėps Jus kurti, savo rankomis susikurti kalėdinius stebuklus ir taip prisidėti prie aplinkos apsaugos.

KALEDU SPALVOS 2018

2017 metų leidinys internete: https://issuu.com/jurate31/docs/kaledu_spalvos_2017_new

 

Aplinkos apsaugos poskyris