Kneipo pažintinis-sveikatingumo takas darželyje įrengtas visos bendruomenės rankomis

Vilniaus lopšelio-darželio „Jovarėlis“ bendruomenė 2020 metais įgyvendino Vilniaus miesto savivaldybės visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Medžių pavėsyje“. Projekto vadovė Audronė Boikovienė, koordinatorė – Fausta Gutauskienė. Aktyviai ir kūrybingai į naujos edukacinės erdvės kūrimą ir naudojimą įsijungė visos pedagogės, kartu darbavosi vaikai ir tėveliai.

Kneipo pažintinio tako, praturtinto aromatiniais augalais, įkūrimas. Tako rėmelius pagamino „Obuoliukų“ grupės ugdytinio senelis. Gamtinę medžiagą rinko visi bendruomenės nariai ir supylė į tam paruoštą vietą. Vaikai pastebėjo, kad taką labai pamėgo varnos ir darželio kieme gyvenanti voveraitė: varnos išnešioja kaštonus, o voveraitė lukštena kankorėžius. Tad taką reikia prižiūrėti, nuolat papildyti gamtine medžiaga. Patiko vaikams smėlyje piešti. Smagu eiti šiuo taku, o ypač džiugu, kad jis įrengtas pačių rankomis.

Kneipo takas buvo praturtintas aromatiniais augalais, kuriuos padovanojo ir pasodino mokytojos bei tėveliai. Kol kas  pasodinti 7 rūšių aromatiniai augalai. Prie augalų yra etiketės su jų vardais. Vaikai tyrinėjo aromatinius augalus, uostė lapelius, o iš mėtų, čiobrelių bei melisos plikė arbatas.

Kneipo refleksoterapinio tako idėja – vokiečių filosofo, dvasininko Sebastiano Kneipo sveikatos filosofija, kuri remiasi 5 elementų sistema: vienas iš elementų yra judėjimas (visi: vandens terapija, judėjimo terapija, vaistažolių terapija, harmonijos terapija, sveika mityba.), o einant pojūčių taku basomis kojomis reikia leisti savo kūnui pajusti, ką reiškia eiti skirtingais paviršiais. Prie šio tako labai dera pasodinti aromatiniai augalai.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris.