Svarbi informacija
Konferencijoje „Gamta žaidžia“ dalintasi gerąja vaikų patyriminio ugdymo gamtoje patirtimi
Lapkričio 22 dieną Vilniaus lopšelio-darželio „Pagrandukas“ bendruomenė, vykdydama Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą projektą „Mokausi iš gamtos“ (projekto vadovė Jolanta Gaidelienė), organizavo Vilniaus miesto Naujamiesčio mikrorajono ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų pedagogų metodinę-praktinę konferenciją „Gamta žaidžia“.
Konferencijos programa: Gamta žaidžia 2022x11x22
Lopšelio-darželio „Pagrandukas“ direktorė pasveikino konferencijos dalyvius ir papasakojo apie įstaigos žaliąją aplinką, kurioje akcentavo visos bendruomenės pastangomis pasėtą ir išaugintą žydinčią pievą, kuri tapo vaikams unikalia tyrimų erdve, pedagogai dalijosi vaikų ugdymosi gamtoje patirtimis, aptarė organizuotus renginius ir jų reikšmę ugdytiniams. Pedagogai parengė ir išleido leidinį „Tyrinėjimo gamtoje paslaptys“, kuriame aprašė su vaikais vykdytas aplinkosaugines, gamtos pažinimo veiklas.
Vilniaus kolegijos lektorė Kazytė Verbickienė pranešimu „Atrandu paslaptis margaspalvėje pievoje“ tarsi užbūrė auditoriją ir nukėlė į gyvybės pilną žydinčią pievą – tyrinėjimų erdvę, vieno augalo, kiaulpienės, pavyzdžių atskleidė plačias vaikų veiklų gamtoje galimybes. Priešmokyklinio ugdymo vyresnioji mokytoja iš Vilniaus lopšelio-darželio „Aušrelė“ pristatė pranešimą „Patirtinis ugdymas gamtoje ir iš gamtos integruojant STAEM metodiką“. Vilniaus miesto savivaldybės Ikimokyklinio skyriaus specialistas Valerijus Mordas palinkėjo naujų idėjų ir perdavė Vilniaus miesto savivaldybės vicemerės Editos Tamošiūnaitės padėkos raštą darželio bendruomenei. Padėkos žodį tarė ir įteikė bendruomenei padėką Naujamiesčio metodinio būrelio pirmininkė Martyna Komparskienė.
Vilniaus miesto savivaldybės ekologė dr. Ona Motiejūnaitė apibendrindama konferenciją teigė, kad visada įdomu ir malonu klausytis kūrybingų pedagogų patirčių, palinkėjo jiems sėkmės ir neblėstančios kūrybos versmės ugdant mūsų ateities miesto šeimininkus. Ekologė pakvietė pedagogus į pievą su būdingiausiais jos augalais, tačiau jų pavadinimus reikėjo pasakyti patiems. Sunkiausiai sekėsi įvardinti miglinių šeimos augalus, atskirti smilgą, miglę, eraičiną, tačiau visi pažino kiškio ašarėles ir motiejukus, kiek mažiau – šunažolę ir pašiaušėlį. Visiška painiava su ramunėmis, paaiškėjo, kad nuotraukoje net 4 genčių atstovai, nors visi gana panašūs. Liucernos taip pat iš pirmo žvilgsnio panašios, tačiau tik pasakius jų sandaros skirtumus, paaiškėjo jų vardai. Auditorija, žiūrėdama augalų nuotraukas, vardijo: snaputis, katilėlis, trūkažolė (pavadino cikorija), veronika ir t.t. Smagu buvo pasikartoti ir įgyti naujų žinių apie augalus. Ekologė padėkojo lopšelio-darželio „Pagrandukas“ pedagogams už jau ne vienerius metus trunkančią partnerystę, už sėkmingą aplinkosauginio švietimo projekto vykdymą ir įteikė aktyviausiems projekto vykdytojams Vilniaus miesto savivaldybės Miesto tvarkymo ir aplinkos apsaugos skyriaus padėkas, pasirašytas vedėjo Gintauto Runovičiaus, o vaikams – aplinkosauginių žaidimų ir knygelių.
Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris