Konkursas „Ekologiškai reiškia logiškai“

Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus biologijos mokytojos Božena Romanovska ir Donata Berdiugina organizavo Vilniaus miesto ir rajono 7-8 klasių mokinių ekologinio švietimo konkursą, kuriuo siekiama skatinti mokinius atkreipti dėmesį į aplinkosaugos problemas, domėtis jų atsiradimo priežastimis ir sprendimo būdais, perteikti mokiniams ekologijos ir aplinkosaugos žinias bei įgūdžius, ypatingą reikšmę teikiant tinkamam atliekų tvarkymui, racionaliam resursų naudojimui. Norą dalyvauti renginyje pareiškė 10-ies mokyklų komandos. Konkurso vertinimo komisijoje dalyvavo, dalyvius sveikino ir apdovanojo Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė dr. Ona Motiejūnaitė.

Tokie konkursai yra patraukli aplinkosauginio ugdymo forma, jie motyvuoja mokinius kuo daugiau sužinoti apie aplinkos apsaugos priemones, esamą situaciją, problemų sprendimo būdus. Mokiniai gerai įvertino šį edukacinį aplinkosauginį renginį ir pripažino, kad jiems buvo smagu, įdomu, daug sužinojo ir pasitikrino turimas žinias, pageidavo daugiau tokių renginių. Pedagogai taip pat turiningai bendravo, dalijosi patirtimi. Konkurso nugalėtojais tapo Vilniaus Juodšilių Šv. Uršulės Leduchovskos gimnazijos mokiniai (komanda „Eco Men“ ). Jie laimėjo ekskursiją po Verkių ansamblį ir parką su profesionaliu gidu. II vieta atiteko mokiniams iš Vilniaus raj. Rukainių gimnazijos (komanda „Ekoludki“, mokytoja Alicija Karpovič). Jie laimėjo ekskursiją į VU zoologijos muziejų. Visi kiti dalyviai taip pat buvo apdovanoti dovanėlėmis.

Aplinkos apsaugos poskyrio specialistai noriai bendradarbiauja su mokyklų, miesto bendruomenėmis vykdant ekologinio ir aplinkosauginio švietimo veiklas. Dėkojame už partnerystę ir Vilniaus Adomo Mickevičiaus licėjaus bendruomenei.

Aplinkos apsaugos poskyris