Konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“

Kovo mėnesio savaitgalį į Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrą sugužėjo 3-8 klasių mokiniai – jaunieji tyrėjai. Čia vyko tradicinis mokinių tiriamųjų darbų konkursas „Mano žvilgsnis į supantį pasaulį“, kuris organizuojamas jau 21 metus. Konkurso koordinatorė metodininkė Irena Stankevičienė. Vertinimo komisijos darbe dalyvavo ir Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos apsaugos poskyrio ekologė, biomedicinos mokslų daktarė Ona Motiejūnaitė.

Jaunieji tyrėjai eksperimentavo laboratorijose ir tyrinėjo gamtą. Jų tyrimų objektais tapo biologiniai ir cheminiai procesai, fizikiniai reiškiniai. Įdomu buvo susipažinti su tyrimų rezultatais. Vieni mokiniai išsiaiškino, kad cukraus daugiau turi raudoni obuoliai, lyginant su žalios spalvos obuoliais, kiti mokiniai tyrė varškės gamybos procesą. Mokiniai tyrinėjo apylinkės paukščių įvairovę ir gyvenimo būdą, gamino ir kėlė jiems inkilus, susipažino su vietovėje augančių kaštonų ypatumais, aiškinosi kiek, kokių ir kur yra skruzdėlynų, kokie yra augalai-barometrai ir kokią žinią jie mums praneša. Tyrimai atliekami ir siekiant gerinti sveikatą: aiškintasi koks triukšmo lygis yra mokyklos aplinkoje ir skirtingose patalpose, kokios kambarinių augalų fitoncidinės savybės,  kaip dažai veikia plaukus ir t.t. Žinoma, didelis nuopelnas yra pedagogų, kurie paskatino vaikus tyrinėti, nukreipė juos reikiama darbų kryptimi. Konkurse tvyrojo draugiška aplinkai, žingeidi atmosfera. Mokslininkai negailėjo patarimų, diskutavo su mokiniais ir mokytojais, organizatoriai puikiai sudarė darbotvarkę ir sudarė sąlygas dalyvauti ne tik konkurse, tačiau ir seminaruose, kūrybinėse dirbtuvėse.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro laureato diplomais, konkurso dovanomis apdovanoti ir Vilniaus mokyklų mokiniai: Joris Mikalajūnas, UAB Karalienės Mortos mokyklos 5 kl. mokinys, už darbą „Elektros energijos gamyba, naudojant vaisius ir daržoves tyrimas“ (vad. Dovilė Kaikarytė); Justė Paukštytė, VšĮ progimnazijos „MAGIS“ 5 kl. mokinė, už darbą „Kaip užauginti stambų kristalą?“ (vad. Teofilius Kilmonis); Nojus Pudžemis, VšĮ progimnazijos „MAGIS“ 5 kl. mokinys, už darbą „Balionu varomos mašinėlės tyrimas“ (vad. Teofilius Kilmonis); Diana Vincukevičiūtė ir Agata Stankevič, Vilniaus Pranciškaus Skorinos gimnazijos 6 kl. mokinės, už darbą „Kerpės – aplinkos bioindikatoriai“ (vad. Galina Vincukevičienė); Evita Dargytė, UAB Karalienės Mortos mokyklos 7 kl. mokinė, už darbą „Pupinių augalų ir ridikėlių įtaka česnako augimui“ (vad. Virgita Burneikaitė); Karolina Radevičiūtė ir Mija Zamblauskaitė, VšĮ progimnazijos „MAGIS“ 7 kl. mokinės, už darbą „Vaško panaudojimas buityje“ (vad. Teofilius Kilmonis).

Daugiau apie konkursą:

https://photos.google.com/share/AF1QipMVx_J4bMBpVudWCV_dnV-gP7Z808kPAKtJad19bh-54h3xQupt1iHFwFj1Rdwb-A?key=elVVeXl2TVdLbzJMbVF5cEU3X2hnX0VmM3BFNEdn

Aplinkos apsaugos poskyris