Leidinyje „Ekoritmas“ pažintis su vaikų pagamintais muzikos instrumentais

Vilniaus miesto savivaldybės ikimokyklinio ugdymo įstaigų muzikinio ugdymo metodinė taryba inicijavo ir organizavo aplinkosauginę-muzikinę Vilniaus miesto ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų veiklą – muzikos instrumentų iš gamtinės medžiagos, antrinių žaliavų gamybą. Muzikos instrumentų  paroda „Ekoritmas“ skirta Pasaulinei Žemės dienai paminėti. Veiklos globėja: doc. dr. Ona Motiejūnaitė – Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Miesto ūkio ir aplinkos apsaugos skyriaus Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio ekologė.

Gausus muzikos instrumentų, pagamintų vaikų su pedagogais ir tėveliais, skaičius buvo eksponuojamas parodoje. Parodoje dalyvauja per 100 švietimo įstaigų, per 200 dalyvių pateikė parodai savo darbus. Pagaminti muzikos instrumentai buvo eksponuojami Vilniaus miesto savivaldybės centrinėje bibliotekoje (Žirmūnų g. 6, Vilnius). Virtuali muzikos instrumentų paroda eksponuojama socialinio tinklo www.facebook.com viešoje grupėje pavadinimu „Muzikinio ugdymo metodinė taryba“ https://www.facebook.com/search/top?q=muzikinio%20ugdymo%20metodin%C4%97%20taryba. Daugiau apie parodą: https://aplinka.vilnius.lt/vaikai-pasaulinei-zemes-dienai-mineti-pagamino-originaliu-aplinkai-draugisku-muzikos-instrumentu/

Ekoritmas.Leidinys.2021.05.07.

Leidinio skaitytojai gali susipažinti su  parodoje „Ekoritmas“ eksponuojamų muzikos instrumentų pavyzdžiais, kurie gali būti naujų aplinkai draugiškų idėjų ir kūrinių šaltiniu.

Muzikinis išsilavinimas dar niekam gyvenime nepakenkė, net jei žmogus vėliau tapo verslininku ar vairuotoju. Išgyvenimai, kurių suteikia muzika, daro sielą atviresnę viskam – ir grožiui, ir žmonėms, ir santykiams su šeima ar draugais. (Maestro Mstislavas Rostropovičius)

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris