Leidinys Eko partnerystė

Šiuolaikinio dizaino kontekste perdirbimo principas tampa vis aktualesnis, siejamas su ekologiškumu, sąmoningumu, tvarumu, socialine atsakomybe. Dažnai perdirbti masinės gamybos daiktai tampa aukštesnio (sąmoningesnio) lygio produktais nei buvo prieš tai. Taip sukuriama didesnė daikto vertė, jis virsta vienetiniu arba limituoto tiražo dizaino gaminiu.

Pasaulyje gausu garsių menininkų, įmonių pavyzdžių, kurie iš antrinių žaliavų, pramonės gamybos atliekų kuria aukštos meninės vertės, estetiškus, funkcionalius, inovatyvius kūrinius, taip tampa išskirtiniais verslo ar meno pasaulyje. Tvarus dizainas, siekiant sumažinti aplinkos taršą, gerinti produktų perdirbimo galimybes arba tiesiog kurti mums visiems sveiką ir švarią aplinką tampa kritiškai svarbiu aspektu žiedinės ekonomikos strategijos įgyvendinime. Kūrėjai neabejotinai prisideda prie perteklinio vartojimo kultūros mažinimo, padeda atkreipti dėmesį į aktualias problemas, susijusias su ateities kartų gerove.

Tokių aplinkai draugiškų sėkmės pavyzdžių mes turime ir Lietuvoje, kuriais didžiuojamės, kurie rodo pavyzdį visiems mums, visuomenei, verslams, savivaldybėms bei ministerijoms.

Šiame leidinyje atkleidžiama tvaraus verslo idėja, skatinamas bendradarbiavimas, kuris ne tik padeda judėti į priekį, bet ir skatina tobulėti. Kurdami naujus gaminius dizaineriai gali  bendradarbiauti  su stambiojo verslo gamintojais, mažo verslo atstovais, dizaineris su dizaineriu, dizaineriai su bendruomene. Kūrybai naudojami ne nauji resursai, o gamybos likutinės medžiagos, prie šios veiklos prisideda verslai, didžiosios įmonės, miesto bendruomenės.

Taigi, eko partnerystės gali būti įvairios, bet svarbiausia yra rezultatas, kuris padėtų spręsti šiandien iškylančius iššūkius susijusius su mūsų aplinka, klimato kaita,  žemės resursų mažėjimu.

Rengiant leidinį buvo organizuota menininkų, kūrėjų, dizainerių  sėkmės istorijų paieška, atranka.  Pretendavo 25 menininkai, leidiniui atrinkta 11 istorijų.

Leidinį žiūrėti internete: https://issuu.com/gaudute/docs/ekoda_leidinys_naujas_ea5537db84a56d

Leidinys parengtasVšĮ RV agentūra įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės Ekologinio švietimo programos projektą Leidinys „Eko partnerystė“.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris