Leidinys „Pažinkime, tyrinėkime, saugokime“

Vilniaus lopšelio-darželio „Pagrandukas“ bendruomenei įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Mokausi iš gamtos“ parengtas ir išleistas leidinys „Pažinkime, tyrinėkime, saugokime“. Leidinio autorės Vilniaus miesto savivaldybės Aplinkos skyriaus ekologė dr. Ona Motiejūnaitė ir Vilniaus lopšelio-darželio „Pagrandukas“ direktorė Jolanta Gaidelienė. Leidinį recenzavo dr. Regina Juodkaitė (VU botanikos sodas). Kalbos redaktorė Genovaitė Kazielienė. Maketavo Gitana Čeponienė.

Leidinys „Pažinkime, tyrinėkime, saugokime augalus“ skirtas pedagogams, moksleiviams, visiems besidomintiems gamta ir norintiems geriau pažinti augalų pasaulį. Tai pirmasis leidinys. Ateityje yra planuojama išleisti naujus leidinius pristatant naujas augalų grupes. Šiame leidinyje skaitytojas supažindinamas su dažniausiai mūsų šalies miškuose, pamiškėse, pelkėse ir kitose augavietėse paplitusiomis samanomis, reliktiniais augalais. Didžiausias dėmesys skiriamas pupinių šeimos augalų pažinimui. Skaitytojas leidinyje ras trumpus augalų aprašymus ir nuotraukas, kurie padės jam lengviau pažinti augalus. Šis leidinys padės vilniečiams geriau pažinti ir saugoti savo miesto gamtinę aplinką, nes dauguma aprašytų augalų auga Vilniaus miesto apylinkėse. Ši knygelė ne tik supažindins su augalais, pakvies tyrinėti, atlikti bandymus bei naudoti augalus meninėse veiklose, bet ir kvies dalytis patirtomis emocijomis ir atradimais keliaujant augalų pasaulio takais.

Ona Motiejūnaitė, Jolanta Gaidelienė. Pažinkime, tyrinėkime, saugokime. 2023. Vilnius: VŠĮ DESENS. 50 psl. ISBN 978-609-96160-2-5.

Leidinys atsisiųsti: Leidinys Pažinkime, tyrinėkime, saugokime

Linkime įdomių pažinčių ir džiaugsmingų atradimų augalų pasaulyje.

Aplinkos apsaugos programų ir želdinių tvarkymo poskyris