Leidinys pievų biologinei įvairovei pažinti

Leidinys „Tyrinėju, pažįstu, saugau“ skirtas norintiems geriau pažinti gamtą, pedagogams, ugdantiems mažuosius vilniečius, būsimuosius miesto šeimininkus, nes nuo pat vaikystės svarbu pradėti ugdyti ekologinę asmens savimonę ir tyrinėjant gamtą kurti bei stiprinti vaikų ryšį su ja. Šiame leidinyje skaitytojas supažindinamas su gamta nagrinėjant kelias temas: pievos ir jų svarba, dažniausiai pievose paplitę augalai ir jų ypatumai, vabzdžiai apdulkintojai ir jų reikšmė bei apsauga. Skaitytojas ras ir tiriamajai kūrybinei veiklai naudingų pasiūlymų. Tikimės, kad atlikę siūlomas praktines užduotis vilniečiai labiau susidomės gamtos pasauliu ir atsakingai elgsis gamtoje. Leidinyje pateikiama informacija padės norintiems geriau pažinti gamtą tapti aktyviais stebėtojais, tyrinėti visais pojūčiais, eksperimentuoti, suprasti savo veiksmų aplinkoje pasekmes, diskutuoti, spręsti problemas, dalytis išvykų į gamtą patirtimi ir kt.

Sudarytojai: Ona Motiejūnaitė, Jurgita Rosinskienė, Kristina Dapkūnienė, Mindaugas Ryla. Recenzentai dr. Giedrė Kmitienė ir dr. Andrius Petrašiūnas.

Už konsultacijas dėkojame Tomui Ūsaičiui ir dr. Jūratei Sendžikaitei.

Leidinys internete: https://drive.google.com/file/d/1_rWeKgOLNZDq5OeztlB2lpkLuEzhjEGV/view

Leidinys atsisiuntimui: Leidinys _Tyrinėju.Pažįstu.Saugau_

Leidinys išleistas Aplinkos informacijos centrui įgyvendinant Vilniaus miesto savivaldybės finansuojamą visuomenės aplinkosauginio švietimo projektą „Vilniečių ekologinio sąmoningumo didinimas ir įtraukimas į aplinkos apsaugos veiklas“, bendradarbiaujant su VMS Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyriu.

Vilniaus miesto savivaldybėje visuomenės aplinkosauginio švietimo veiklas kuruoja Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyrio ekologė, gamtos mokslų daktarė Ona Motiejūnaitė.

Aplinkos apsaugos ir želdinių tvarkymo poskyris